Search

Ďalší videoklip kapely The Drain

Túto jeseň česká alternatívno-rocková kapela The Drain vydala svoj, v poradí štvrtý, štúdiový album s názvom Old Big Bad, New Big Good. K jednej z jeho piesní, „Kill Love“, včera zverejnili videoklip, ktorého hlavnou postavou je herec ústeckého Činoherného štúdia Adam Ernest. Ten je známy napríklad z nezávislého filmu režiséra/rapera Řezníka, Párty Hárd, a zo seriálu Kukačky (ČT).Hrdina takmer päťminútového klipu sa brodí potokmi, kopcami a rôznymi prekážkami v Jizerských horách. Napriek ťažkostiam vláči cestou z hrebeňa cez Pytliacke kamene až po kaskády riečky Jedlová nezvyčajnú záťaž.


Zdroj: AMPromotions

„Klip sa výrazne odlišuje od našej doterajšej audiovizuálnej prezentácie. Kill Love je poňatý ďaleko filmovejšie. Ide tiež o prvý klip, v ktorom nikto z nás neúčinkuje. Je to asi jedno z mojich najosobnejších vyjadrení v histórii kapely, či už ide o pieseň ako takú alebo o videoklip. Oboje metaforicky zobrazujú sizyfovské zacyklenie vo vlastnom sebaklame a nekonečnú osciláciu medzi láskou a nenávisťou k svojmu bremenu, ktorého povaha je v klipe dosť jasne ilustrovaná.“ – slová frontmana/autora hudby a textu singla Daniela Šubrta

Zdroj: AMPromotions

Pri príležitosti vydania štvrtej štúdiovky The Drain sa plánovalo decembrové turné. Kvôli súčasnej situácii boli nútení ho presunúť na jar 2022.


Zdroj: AMPromotions. Foto: archív kapely

45 views0 comments