top of page
Search

Ďalšie vysielanie bluesmanov Mrakoplaš

Ako sme vás už v minulom článku informovali, pražskí blues/folk rockeri Mrakoplaš spolu s celt-folk-rockovou kapelou Isara minulý december odštartovali svoj virtuálny seriál eŠňůra. Tento seriál nahrádza koncertné turné po českých kluboch.Už túto nedeľu, 30. apríla, budú tieto dve formácie vysielať, v poradí piatu, časť svojej eŠňůry z pardubického klubu Doli. Záznam bude možné sledovať prostredníctvom Facebooku aj YouTube. Na koncerte tiež zaznie nová skladba, „Sedím s tátou“, z pripravovanej tretej štúdiovky Mrakoplaš s názvom Tichá radost.


„S miestnou dramaturgičkou Šárkou Doležalovou sme sa rozprávali o bohatej histórii Doli. Divákov tiež prevedieme memorábiliami starých fotiek z dôb založenia klubu v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Tváre mladých Mišíkov, Hladíkov a Plíhalov zdobia steny foayer a dýchajú atmosférou, ktorú sme takto na diaľku chceli spolu s naším koncertom sprostredkovať divákom.“ – vyjadrenie gitaristu a speváka kapely Mrakoplaš Martina Kalendu

Zakladatelia multižánrového klubu Doli sú okrem iného organizátormi akcie Hudební liga města Pardubic aj festivalu Blues pro Špágra.


Zdroj: AMpromotions

8 views0 comments
bottom of page