top of page
Search

Ženy dostali predčasný darček od Signum Regis

Deň pred medzinárodným dňom žien, 7. marca 2020, sa v bratislavskom Randal Clube predstavili dve kapely slovenskej scény. Koncert prebiehal celkom pokojne.

Spevák a basgitarista kapely Alice Cooper Tribute. Foto: Denis Kollár

Prvou na scéne bola náhrada za pôvodných rakúšanov Dragony, bratislavská tribute skupina Alice Cooper Tribute. Tá odohrala hity naprieč kariérou legendárneho amerického rockového speváka a krstného otca shock rocku Alicea Coopera. Kapela síce kvôli bubeníčke vyše polhodinu meškala, ale po príchode sa pódia bezproblémov zhostili. Všetko to začalo tmou a modrými reflektormi. Nasledovalo vyhlásenie: „Žiadame návštevníkov, aby si zapli mobilné telefóny...“, hovorené ženským hlasom, a pokračovalo klavírno-sláčikovou introdukciou ukončenou ženským krikom. Spevák v Cooperovom outfite s pridaným rúškom, ktoré symbolizuje šíriaci sa koronavírus, spolu s gitaristom kapely Castaway a ďalšími členmi odohrali skladby rokov osemdesiatych, deväťdesiatych a jednu rokov sedemdesiatych. Najväčší úspech samozrejme zožali „Poison“ a „Hey Stoopid“, ktorú spevák odspieval držiac lebku v ruke. Vystúpenie zakončili skladbami „Another Brick in the Wall“ a „School's Out“.

João „Jota“ Fortinho (spev) z kapely Signum Regis. Foto: Denis Kollár

Po prestávke nasledovala introdukcia hudby, pripomínajúcej kvapky dažďa a orchestrálneho doprovodu, ktorá uvádzala hlavný bod programu, seneckých melodic/power metalistov Signum Regis. Zostava má nového hlavného speváka až z ďalekej Brazílie, Joãoa „Jotu“ Fortinhoa, ktorý v roku 2019 nahradil predchádzajúci hlavný hlas kapely, Mariána „Maya“ Petranina. Toto vystúpenie plné melodického a power metalu dopĺňané kresťanskou tématikou a vysokými vokálmi speváka Jotu prilákalo o čosi viac divákov a bolo Jotovou premiérou v Bratislave. Po úvodnej skladbe prišiel rad na nasledujúcu, „Prisoner's Elegy“, ktorú zopakovali aj počas prídavku vydupanom divákmi, ktorí pokrikovali „One more show!!!“ pri zdanlivom ukončení vystúpenia. Okrem tejto súčasti nového albumu The Seal of a New World (2019) na koncerte odzneli aj ďalšie jeho skladby vrátane rovnomennej, „Phantasmagoria“ a singel „Never Surrender“, ktorý je zatiaľ ich najnovším vydaným materiálom. Zastupením predchádzajúceho albumu bola skladba „The Future King“. Diváci počas celého vystúpenia buď headbangovali, pokrikovali, vztýčovali svoje metal horns, alebo tlieskali.

50 views0 comments
bottom of page