top of page
Search

Abbath je pripravený na návrat ku kapele Immortal

Bývalý frontman a jeden zo zakladajúcich členov nórskej black metalovej formácie Immortal Abbath Doom Occulta, vlastným menom Olve Eikemo, je prístupný myšlienke vrátenia sa späť. Kapelu, ktorú založil s kamarátom Haraldom Nævdalom (známym ako Demonaz Doom Occulta) v roku 1991, opustil v roku 2015 a toho istého roku založil vlastný rovnomenný projekt.

V interview pre Dagbladet Magasinet ho vyspovedal Martin Blekkerud. Okrem starých časov v skupine a vzťahmi medzi ním a Nævdalom, ktorý je zároveň strýkom jeho syna Torbjørna, odpovedal aj na otázku o znovuzjednotení Immortal.

„Znovuzjednotenie Immortal? Hmm. Prišla mi správa od Horgha, v ktorej hovoril že bolo skvelé, že som striezvel. Harald a ja sme sa vôbec nerozprávali. Ale z mojej strany už nie je žiadna zlá krv alebo horkosť. Uvedomujem si, že som bol súčasťou problému. Veci sú v súčasnosti pre mňa skvelé. Ale som otvorený okamžitému znovuzjednoteniu? Áno, samozrejme. Musí to byť však niečo špeciálne. Len by som si želal, aby sme si mohli sadnúť a hovoriť o veciach, keď všetko išlo do pekla, namiesto zapájania právnikov.“
Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Tilly antoine

16 views0 comments
bottom of page