top of page
Search

AC/DC revival Bratislava a KorHell prikúrili InParku

Včera, 23. júla, sa v novom InParku predstavila kapela AC/DC revival Bratislava s autorským, tiež miestnym, supportom KorHell. Ide tak o druhú hudobnú akciu InParku zorganizovanú v ružinovskom amfiteátri pri Štrkoveckom jazere. Zastúpenie tu mali rôzne generácie fanúšikov tvrdej hudby, od mladých až po starších ľudí. Návštevníci svoj hlad a smäd mohli zahasiť v občerstveniach pred areálom amfiteátra alebo v amfiteátrovom automate.


Basgitarista Martin Horka (KorHell). Foto: Denis Kollár

Začiatok patril metal/punkovej štvorici KorHell, ktorá zapálila pomyselný oheň ranami bicích a tvrdými riffmi dopĺňanými melodickými sólami a rockovým spevom. Ako tretiu skladbu si zvolili svoj najnovší singel, „Križovatka ciest“, z minulého roka. V setliste KorHell si ale našla miesto aj jediná pieseň s anglickým textom a jemným growlingom, „The King“, po ktorej, ale len pri „Palmy“, spomalili. Neskôr pritvrdili a „prepláchli uši“ decibelmi piesne „Brána“. Na otázku „Po sobotnej noci sa nachádza čo?“ niekto z divákov odpovedal „kocovina“, ale nebolo tomu tak. Skladba, ktorú mal spevák namysli, nesie názov „Prázdnota“. Po nej už ostali len dva posledné názvy so setlistu – inštrumentálna pieseň „Vesmír“ a „Krst ohňom“. KorHell dali tiež na známosť svoju účasť na akcii MMC Fest, ktorá sa má konať 13. až 14. augusta.


Claus Dreboldt (spev) z kapely AC/DC revival Bratislava. Foto: Denis Kollár

Amfiteáter samozrejme viac rozpálila hlavná kapela večera, AC/DC revival Bratislava, na čele ktorej od roku 2020 stojí spevák Claus Dreboldt, ktorý, ako sám povedal, nepochádza z Dánska, ale z „Greenlandie“. Aj napriek jemným problémom s ozvučením sa nie je čomu čudovať, keďže odohrali známe aj menej známe hity z repertoára austrálskej hard rockovej legendy AC/DC. „Dánsky Brian Johnson“ rád komunikoval s divákmi a cítil sa doma aj mimo pódia. Sólový gitarista Peter sa zase vybláznil pri sólových pasážach, dokonca odohral aj gitarové sólo sprevádzané bicími. Po jedenástich skladbách si diváci vypýtali prídavok, ktorý sa natiahol na ďalších sedem, medzi nimi aj hity „Whole Lotta Rosie“, „Big Gun“, „Thunderstruck“ a posledný klinec večera – „T.N.T.“.

149 views0 comments
bottom of page