top of page
Search

almost.artist a ich debutový klip

Pražská skupina almost.artist sa predstavuje debutovým klipom k samostatnému singlu s názvom Cigarettes. Štvorica muzikantov v dyme podávanej cigarety polemizuje o frustrácii z nepohodlia aj o jeho horkom prijatí.„Cigarettes je hlavne o pocite, že na nejakom mieste už nemôžeš dlhšie zostať, že už ti dalo všetko a budeš musieť ísť čoskoro preč. Je to presne o tom momente, keď sa ešte teraz hneď nedá odísť. Tak ideš aspoň von na cígo a pri tom trochu viac v pokoji premýšľaš nad tým, aké to bude, keď budeš preč, keď budeš zase konečne voľný.“ – slová speváka a gitaristu Petra Freitaga

Mixovania skladby nahranej v skúšobni sa ujal rakúsky producent a skladateľ Julian Werl stojaci za projektom Nichi Mlebom a debutovým albumom brnenských sinks ako producent. Réžie minimalistického videoklipu sa chopila Adela Haschková, strihu frontman skupiny Petr Freitag, produkcie Kateřina Nekvindová. Z jednodňového natáčania tak spoločnými silami vznikol prvý videoklip skupiny.


Garage rockovú gitarovku odkazujúcu na éru skupín Petera Dohertyho, Libertines či Babyshambles, založili gitaristi Adam Mičinec a Petr Freitag. Neskôr sa na basgitaru pridal David Moudrý koncertujúci aj s Aiko alebo Funky Monx. Formáciu uzatvára bubeník Matej Kráľ. Na prelome jari a leta chystajú hudobníci ďalší singel a debutové EP nakrútené v pražskom Golden Hives Studiu.


Zdroj: AMPromotions

2 views0 comments
bottom of page