top of page
Search

Amenra sa vracia s ceremóniou exorcizmu zvukom

Belgičania Amenra, jedna z najzásadnejších post-metalových kapiel posledných rokov, sú známi svojimi hlasnými a predovšetkým intenzívnymi koncertmi. Rev by mal bolieť, zvuk by mal na tele byť cítiť. A zvuk týchto temných emotívcov na vás padá ako lavína. Amenra vami jednoducho musí prestupovať.Kde je bolesť, je úľava. A Amenra toto vo svojom neúprosnom, pohlcujúcom zvuku, ktorý ich extatické koncerty sprevádza, našli. Ich robustný zvuk vás vo svojej všeobjímajúcej intenzite doslova oddelí od tela a napomôže dosiahnuť spirituálnu očistu.Prísť Amenra na chuť však nemusí byť vždy jednoduché aj napriek tomu, že legendy bahnitej pomalej temnohudby (doom metal, post-metal/hardcore a sludge) vlastne opakovane útočia osvedčenými zbraňami, pričom svoj recept efektívneho hypno-minimalizmu neustále vylepšujú. Tak ako to začlenením nových prvkov urobili na poslednom albume De Doorn, čo v preklade znamená „tŕň“.


„Určite to súvisí s bolesťou, ale mnoho ľudí tŕňmi spája s tŕňovou korunou. Symbol sme si nevybrali pre jeho náboženskú konotáciu. Bol som posadnutý rôznymi tŕňmi vytvorenými prírodou, aby chránili krásu kvetov a ich plody.“ – slová speváka Colina

De Doorn je bolesťou stigmatizovaná bytosť okolo seba stavajúca ochranné tŕne. De Doorn je o stratách. U Amenra nie je podstatné mať napočúvané, je dôležité vnútorné rozpoloženie. Keď sa potom stretnete v správnom okamihu, už nie je cesty späť. Ich masívny zvuk, v ktorom pracujú s kontrastmi pokojných, tichých pasáží s čistým spevom a násilnými, burácajúcimi nástupmi doplnených drásavým revom, vás rozomelie, a na koncertoch so sugestívnou projekciou uhranie.


Zdroj: Obscure Promotion

V naliehavosti a priamom zásahu Belgičania jednoducho nemajú a furt sú maximálne efektívne, alebo keď hrabnú do strún, má to silu. A o tom Amenra české publikum presvedčili už niekoľkokrát.Po odpadnutí japonských Envy z turné sa role úvodného vystúpenia ujme medzinárodne uznávaná skladateľka a violončelová virtuózka Jo Quail, ktorá sa bez žánrových bariér vydáva do oblastí modernej klasiky, post-rocku, metalu ale aj elektroniky.


Vstupenky je možné zakúpiť na stránke Obscure Promotion, ale tiež v sieti Ticketmaster a GoOut.


Zdroj: Obscure Promotion

7 views0 comments
bottom of page