Search

Anders Odden bojuje s rakovinou

Nórsky metalový hudobník Anders Odden sa v pondelok 6. januára 2020 chystá na zákrok, pri ktorom mu budú odstránené zhubné nádory z tela.

Začiatkom októbra mu lekári diagnostikovali rakovinu hrubého čreva. Podstúpil ožiarovanie a chemoterapiu, vďaka ktorým sa nádor zmenšil, a teraz nasleduje operácia, ktorá ho rakoviny zbaví úplne.

Avšak, s rakovinou vyšiel von až po obdržaní správy vo forme videa od bubeníka kapely Motörhead, Mikkeyho Deea, a bývalého bubeníka kapely Turbonegro, Hanka Von Hella, ktorí odohrali špeciálny koncert 28. decembra 2019 vo švédskom Göteborgu. Výťažok z ich koncertu bol venovaný na výskum rakoviny.

„Sme šťastní, keď vieme, že Andersov stav sa zlepšuje a je naplánované, že nasledujúci pondelok podstúpi operáciu, po ktorej by mal byť úplne zotavený a vráti sa na javisko s novo-reformovaným Cadaverom!“. – Mikkey Dee a Hank Von Hell

Je spoluzakladateľom a gitaristom nórskych black metalistov Cadaver, black-death metalistov Order a industriálno-rockovej kapely Magenta. Taktiež je basákom kapely Satyricon a v rokoch 2006 až 2007 bol gitaristom kapely Celtic Frost.


Zdroj: Wikipedia Commons. Foto: S. Bollmann

16 views0 comments