top of page
Search

Argentínčan Johnny Dell v „inej dimenzii“ na Kanárskych ostrovoch

„Otra Dimensión“ je príbeh o náhodnom stretnutí, kde sa pre tých, ktorí majú radi romantiku, dejú zaujímavé veci. Je to moment odpustenia a odovzdania sa bez limitov alebo predsudkov, užívania si prítomnosti pre spojenie sa s vyšším stavom vibrácií.


„Hudobne to takto plynulo a zvolil som zakončenie, ktoré som neočakával s viac ako minútovou inštrumentálnou časťou improvizovaných záberov.“ – Johnny Dell odkazujúc na verziu piesne z EP Misterios del Tiempo

Videoklip k piesni „Otra Dimensión“ sa natáčal v meste na ostrove Fuerteventure, kde strávil 4 roky života. Zábery vznikli na terase domu, kde Johnny v tom čase žil, a niektoré ďalšie na fuerteventurskej púšti. Okrem toho malo spomínané EP pred štyrmi dňami, 4. februára, premiéru na digitálnych platformách.Hlavným cieľom Della v tejto a budúcich nahrávkach je prejaviť sa taký, aký je, ako žije a ako myslí. Veci, ktoré sa dejú okolo vás, na vašich cestách a vo vašom spôsobe života. Bol by rád, keby sa mu s každou novinkou podarilo osloviť viac ľudí, pretože uisťuje, že má zvuk, vďaka ktorému chcete žiť, a snaží sa túto atmosféru šíriť.


Od detstva vždy sníval o speve, to v ňom zostalo skryté niekoľko rokov. Keď mal 12 rokov začal študovať hudbu a venoval sa hre na elektrickú basgitaru v rôznych projektoch, najmä tých, ktoré sa týkali rockovej hudby. Po niekoľkých rokoch strávených hraním na mnohých pódiách sa v ňom zrodila túžba ísť za snom, o ktorom sníval ako dieťa, čiže písať a spievať vlastné piesne. V momente, keď urobil toto rozhodnutie, sa v ňom zrodil umelec – zrodil sa Johnny Dell.


Len mesiac pred príchodom pandémie ochorenia COVID-19 sa rozhodol, že sa bude živiť výlučne hudbou a odišiel z pozície šéfkuchára. V tom čase žil na Kanárskych ostrovoch a hral s kamarátmi v triu Between Rivers. Tento názov si dali preto, lebo trojica pochádza z argentínskeho Entre Ríos a zvyčajne hrali pre anglické publikum.


„Bolo veľmi ťažké byť na 2 mesiace zavretý žijúc len z úspor, k tomu dodávam, že jeden z členov sa rozhodol z kapely odísť. Boli to ťažké chvíle. Keď sa karanténa skončila, na Kanárskych ostrovoch sa nepracovalo, pretože tu nebol žiadny cestovný ruch. Museli sme ísť von hľadať tých pár príležitostí na koncertovanie a vyťažili sme z toho maximum. Vďaka hudbe sme prežili najhoršiu svetovú krízu, na to nikdy nezabudnem.“

Zdroj: Wondless Company

30 views0 comments
bottom of page