top of page
Search

Atomic Fire ako nové nezávislé metalové vydavateľstvo

Známe mená ako Helloween, Opeth, Meshuggah, Amorphis, Primal Fear, Sonata Arctica a Rise of the Northstar odteraz zastrešuje novozaložené nemecké hudobné vydavateľstvo Atomic Fire Records. Založené odídencami z labelu Nuclear Blast, Florianom Milzom a Markusom Wosgienom, ktorí si ako spolumajiteľa/CEO k sebe prizvali Markusa Staigera, zakladateľa Nuclear Blast. Všetci traja sa tiež starajú o manažment.


Atomic Fire spolupracuje s hlavnými expertmi na predaj, Warner Music (USA) a ADA (zvyšok sveta), s výnimkou Japonska, kde majú licenciu na Ward Records. Prvými tromi albumami, ktoré vydajú, budú With the Magic of Windfyre Steel od islandských Power Paladin a The Soundtrack of Your Life – Vol. 1 (80. roky) a Vol. 2 (90. roky) od škandinávskej all-star kapely At the Movies.


Sídlo Atomic Fire Records sa nachádza v juhonemeckom meste Donzdorf, kde budúci rok plánujú otvoriť obchod s nosičmi. Kancelárie a zástupcov majú aj vo ďalších krajinách sveta, konkrétne v Anglicku (riadenú Danom Tobinom), USA (riadenú Liz Ciavarella-Brennerovou), vo Švédsku (riadenú Darrenom Edwardsom), Francúzsku (riadenú Olivierom Garnierom), v Taliansku (riadenú Barbarou Franconovou) a Španielsku (riadenú Sergim Ramosom).


V novej spoločnosti, Atomic Fire Records GmbH, tiež pracuje aj Ute Linhartová (predaj a tovar), Patrick Walch a Sarah Wohlfahrtová (digitál), Philipp Adelsberger (propagácia tlače a publicita), Gregor Rothermel (grafický dizajn a produktový manažment), Timo Beisel (vydávanie), Thomas „Zwini“ Zwirner (zásielkový predaj a veľkoobchod), Markus Wielandt (IT a nové médiá), Siggi Popp (účtovníctvo) a Heiko Heike/Zimmermann & Decker (právne záležitosti). Hlavný konzultant Mat Sinner a A&R Achim Köhler a produktová manažérka/promotérka Iris Bernotatová poskytujú poradenskú podporu. Viac informácií o Atomic Fire nájdete na ich oficiálnom webe a sociálnych sieťach.


Zdroj: Atomic Fire Records

6 views0 comments
bottom of page