top of page
Search

Autor hitu „I Love Rock 'n' Roll“ podľahol koronavírusu

Alan Merrill, spoluautor legendárnej skladby „I Love Rock 'n' Roll“ prespievanej americkou rockerkou Joan Jettovou, zomrel včera 29. marca 2020 vo svojich šesťdesiatich deviatich rokoch v New Yorku. Príčinou smrti boli komplikácie spôsobené ochorením COVID-19, ktoré vzniklo Merrillovou nákazou novým koronavírusom. O úmrtí svojho otca informovala včera nadránom jeho dcéra Laura.

„Je 12:33 ráno. Zdvihla som sa a prebudila som sa pri texte, ktorý mi povedal, aby som sa vydala na vrch Sinaj a povedala zbohom. Koronavírus je mém a niečo, na čom sa dá smiať, až kým sa nedostane domov. Toto je nočná mora. Požiadala by som o modlitby, ak by som si myslela, že by to fungovalo, ale namiesto toho by som vás chcela požiadať, aby ste zostali ku**a dnu. Ľudia umierajú. Sestry sú unavené a dosiahli dennú kvótu „Je mi to ľúto“. Dnes som sa normálne zobudila. Rovnako ako každý iný deň a ľahko sa to vymklo spod kontroly. Nevedomo si myslíte, že sa to nemusí stať vám ani vašej rodine, kým nevstúpite na JIS a skutočne nepoviete zbohom. Moje srdce je zlomené.“ – príspevok Laury Merrillovej na Facebooku

Merrill spolu s Jakeom Hookerom zložili „I Love Rock 'n' Roll“ pre svoju kapelu The Arrows, s ktorou ju nahrali v roku 1975.


V roku 1976 ju počas svojho turné zazrela aj speváčka Joan Jettová. Skladbu najprv nahrala v roku 1979 so Steveom Jonesom a Paulom Cookom zo Sex Pistols a neskôr znovu nahrala v roku 1981 so svojou kapelou The Blackhearts. Verzia s The Blackhearts zožala medzinárodný úspech a v roku 2016 bola uvedená aj do Rokenrolovej siene slávy.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Vanwalker

38 views0 comments
bottom of page