top of page
Search

Autumn's Grief vydali prvý singel nového albumu

Fínski metalisti Autumn's Grief sa chystajú 9. decembra 2022 prostredníctvom vydavateľstva Inverse Records vydať svoj druhý štúdiový album Dead by the Dawn. Dnes vyšiel jeho prvý singel „The Tide“ s lyric videom.„Pieseň rozpráva príbeh o dvoch jedincoch, ktorých osudom bolo v priebehu vekov sa znovu a znovu stretávať. Môžu uplynúť desaťročia, storočia a tisícročia, ale spojenie nikdy nevyprchá. Je to sila, ktorá nás spája. Silný pocit známosti. Kde som už videl tie oči? Aj keď sa časy menia, vždy budeme hľadať ten, ktorý sa skrýva hlboko v našej pamäti. Pretože v spoločnosti niektorých duší sa cítime bezpečnejšie a celistvejšie.“

Zdroj: Inverse Records. Foto: Mikko Virtanen

Autumn's Grief je fínska metalová skupina, ktorá kombinuje prvky soundtrackovej hudby, melodického metalu, symfonického metalu a doom metalu. Kapelu v roku 2021 založili Santtu Rosén (Dead End Finland, ex-Dying Daylight), Ville Skön (Willie Dangerr, ex-Dying Daylight) a Noora Virtanen (Tulio, Musta Orkidea).


Santtu a Ville úzko spolupracovali vo svojej predchádzajúcej formácii Dying Daylight. Po niekoľkých rokoch, keď sa obaja sústredili na svoje vlastné kapely a projekty, začali na jar 2020 opäť vytvárať spoločné piesne. Noora ich hudbu našla zhodou okolností na internete začiatkom roka 2021. Požiadala ich, či by mohla skúsiť spievať vokály v jednej z ich piesní. Potom začali vznikať nové skladby, jedna za druhou, a debutový album bol v okamihu hotový. Keďže všetci traja hudobníci chceli pokračovať v spoločnej hudbe, rozhodli sa v máji 2021 založiť skupinu.


Autumn's Grief vydali svoj debutový singel „The Oblivion“ v júni 2021. Po ňom nasledovali single „The Dead Don't Smile“ a „The Thorn in My Side“ a debutový album The Dead Don't Smile, ktorý vyšiel nezávisle ako digitál v októbri 2021. Album získal pozitívnu odozvu od médií a fanúšikov po celom svete.


Na jar 2022 sa Autumn's Grief s Inverse Records dohodli na digitálnej distribúcii a marketingu svojho nadchádzajúceho albumu.


Zdroj: Inverse Records

4 views0 comments
bottom of page