top of page
Search

BAC/DC revival stihol v Bratislave „prejsť na zelenú“

Nateraz posledný koncert u nás – aj takéto slová sa včera večer skloňovali v Pivovare u Ábela v bratislavskej Rači, keďže – ako mnohí z vás už vedia – hlavné mesto sa od nadchádzajúceho týždňa zafarbí v COVID automate na oranžovo, čo znamená výrazné obmedzenie práve v tejto sfére spoločenského života. No a tento nateraz posledný koncert zverili ľudia zo vskutku zaujímavého račianskeho podniku bratislavskej revival kapele, vzdávajúcej hold svetoznámej austrálskej hard rockovej kapele AC/DC.


Basgitarista Michal Šefčík. Foto: Denis Kollár

Kapela AC/DC revival Bratislava (alebo, ak chcete, BAC/DC) rozpútala v priestoroch pivovaru energickú šou, na akú sme pri skladbách pôvodne zložených partiou okolo speváka Briana Johnsona (predtým Bona Scotta) zvyknutí. Zazneli hity ako „Highway to Hell“, „Thunderstruck“, „Back in Black“ či „T.N.T.“, ale aj bežnému poslucháčovi menej známe skladby, akými sú „Girls Got Rhythm“ či „Big Gun“. A hoci pred koncertom to v hľadisku na nejaký „kasový trhák“ nevyzeralo, nakoniec tóny hard rocku do Rače prilákali pomerne veľa ľudí, a tak mohla kapela interagovať aj s nimi – napríklad vsuvkou v podobe známeho Mercuryho „ay-oh“, chytaním sa s divákmi okolo pliec a fotografovaním sa s nimi či bozkávaním kamery telefónu jedného z divákov, ktorý si vystúpenie kapely nakrúcal.


Claus Dreboldt (spev) a Peter Bulík (gitara). Foto: Denis Kollár

Tak či onak, kapela okolo dánskeho speváka Clausa Dreboldta priniesla do Pivovaru u Ábela šou, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani kapela, ktorú slovensko-dánska formácia veľmi vydarene napodobňuje. A hoci sme oslavu druhého výročia nášho portálu, ktoré zhodou okolností pripadlo práve na včerajší deň, pôvodne plánovali úplne inak, nakoniec podľa môjho názoru nemáme čo ľutovať.


126 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page