top of page
Search

Backdrop Falls a ich najnovší singel

So zmesou reflexívnych textov, alternatívno-rockových riffov a pop-punkového cítenia sa Backdrop Falls vracia s vydaním nového singla „Closer to the Edge“.Éra sociálnych sietí so sebou priniesla vnucovanie potreby zapôsobiť, zaujať iných ľudí. V skutočnosti je dôležitejší vizuál ako existencia. Vyzerať cool, vyzerať cool, vyzerať inteligentne, úspešne, šťastne... keď sa snažíme vyzerať ako toto všetko, strácame prehľad o tom, kým sme. Skladba je odrazom tejto atmosféry a jej vplyvu na naše duševné zdravie. „Closer to the Edge“ je pieseň s priamym a silným posolstvom, so super údernými riffmi a nezvyčajnou energiou.


Kvarteto vzniklo v roku 2016 v brazílskom pobrežnom meste Fortaleza po tom, čo ho vymyslel a vytvoril spevák/gitarista/skladateľ Matheus Collyer. Začínali ako štúdiový projekt, krátko po vydaní prvého EP sa z nich stala kompletná kapela, keď začali koncertovať po svojom rodnom meste, podnikli prvé kroky a otvorili sa väčším kapelám na národnej scéne.


Kapela založená Collyerom (gitara/spev), Rafaelom Neutralom (gitara), Rogerom Caponem (bicie) a Marcelinom Oliveirom (basgitara), vydala v máji 2019 svoj plnohodnotný debut s názvom There's No Such Place As Home, ktorý bol distribuovaný po celom svete prostredníctvom 10 rôznych značiek.


Počas svojej kariéry Backdrop Falls precestovali Latinskú Ameriku a hrala po boku mien ako Sum 41, Against Me, Face to Face a Hellacopters. Kapela práve vydala prvú kapitolu z troch nového albumu Fairytales and Fireworks, ktorý má vyjsť na prelome rokov 2022 a 2023.


„Closer to the Edge“ je dostupný na všetkých streamovacích platformách. Všetky nájdete na tomto odkaze.


Zdroj: Collapse Agency

8 views0 comments
bottom of page