top of page
Search

Blíži sa nový album od Meshuggah

Minulé leto sme vás informovali o tom, že Švédi Meshuggah plánujú v máji až júni tohto roka koncertovať v Európe a že práve pracujú na novom albume, ktorý má vyjsť „začiatkom roka 2022“. Po vyše polroku v piatok zverejnili nové podrobnosti o albume. Bude niesť názov Immutable a 1. apríla ho vydá vydavateľstvo Atomic Fire Records.


Zdroj: Atomic Fire Records. Foto: Meshuggah

„Názov sa dokonale hodí k tomu, kde sa ako kapela nachádzame. Už sme starší. Väčšina z nás má aktuálne po päťdesiatke a už sme sa ustálili na tom, kto sme. Aj keď sme celý čas experimentovali, tiež si myslím, že sme od prvého dňa rovnakí. Spôsob, akým k veciam pristupujeme a prečo stále robíme nové albumy a prečo stále znieme tak, ako znieme, je nemenný. Ľudstvo je tiež nemenné. Robíme tie isté chyby znova a znova. A my sme nemenní. Robíme to, čo robíme, a nemeníme sa.“ – slová gitaristu Mårtena Hagströma

„Mavericks. Pioneers. Unique. Immutable.“ Týmito slovami začali v piatok svoj status na sociálnych sieťach. Album vznikal v halmstadskom štúdiu Sweetpot Studios, kde ho mixovala dvojica Rickard Bengtsson a Staffan Karlsson a masteroval viacnásobný víťaz ceny Grammy Vlado Meller, ktorý pracoval s menami ako Metallica, Rage Against the Machine, Red Hot Chili Peppers, System of a Down. Artwork je dielom ruského umelca Keerycha Luminokayu.


Čoskoro by mal byť známy aj prvý singel albumu. Immutable bude dostupný v rôznych CD, vinylových a kazetových formátoch. Jeho predpredaj štartuje už koncom mesiaca, 28. januára.


Zdroj: Atomic Fire Records

10 views0 comments
bottom of page