top of page
Search

Black Night Vol. 1 v Bratislave

V undergroundovom bare Aligator Crystal Rock Pub v Bratislave sa 9. novembra 2019 konal 1. ročník metalovej akcie Black Night. Celá akcia sa niesla v znamení metalovej hudby v spojení s growlingami a screamingami, ktoré sú charakteristické pre death metal. Ani na jednom vystúpení nechýbali samozrejme moshpity a headbangovanie publika. Celková atmosféra akcie bola kolísavá.

Po úvodnom slove Jakuba Jahla o festivaloch Black Pride a Black Night nasledovala prvá kapela večera. Bola ňou sereďská melodicko-death metalová kapela Odin's Ravens, ktorá obsahuje vo svojej hudbe okrem poriadneho death metalu, ktorý je počuť pri growlingoch a ríffoch v skladbách, aj kombináciu paganu a folku. Koncert kapely odštartovala skladba „Fail of Yggdrasil“ s postupným prichádzaním publika a rôznymi druhmi pasáží. Podobne to pokračovalo aj skladbami „Dark Memories“ až po „Raise Your Axe“. Pri „Odin's Feast“ a poslednej skladbe kapela vsadila na folkový spev s metalovou hudbou a prípadným tancovaním.

Spevák/gitarista kapely Odin's Ravens. Foto: Denis Kollár

Ako druhý bod programu sa predstavila bratislavská death metalová kapela Renfield's Syndrome, ktorá v sebe prvky metalcoru, a ktorej basgitaristka je aj organizátorkou akcie. Táto kapela, na rozdiel od predchádzajúcej, predstavila aj screamingy, ktoré kombinovala s growlingami. Počas koncertu prebehli výmeny speváka a zámena pôvodnej basgitary za basgitaru v tvare krompáča na jednu skladbu. Celé ich vystúpenie zavŕšila posledná skladba, v ktorej sa po zámene objavil spevák držajúci stojan s mikrofónom.

Posledná sa na akcii ukázala pražská death metalová partia We Are Dust You Turn Into, ktorá po prvýkrát koncertovala v Bratislave. Chvíľu pred nástupom zaznelo intro a potom predstavili svoju prvú skladbu „The Greatest Murder“, pri ktorej sa vyskytli aj chvíľkové

problémy s technikou. Ani pri tejto kapele nechýbali screamingy s growlingami a headbangovania s mosh pitmi a k tomu sa pridal aj pochod publika dookola. Po poslednej skladbe spevák už len pozval, aby išli diváci piť pivo.


Spevák kapely We Are Dust You Turn Into. Foto: Denis Kollár

61 views0 comments
bottom of page