top of page
Search

Bratislavská YMCA má opäť kino

Vo štvrtok, 4. novembra 2021, mala verejnosť možnosť vidieť Majestic Music Club, v minulosti známy ako Kino Dukla alebo YMCA, inak ako zvyčajne. Koncertné pódium vystriedalo plátno z multikina, priestor na státie a balkónovú časť zaplnili rozkladacie červené stoličky, ktoré mimochodom využíva Túlavé kino na svojich letných akciách, a priestor pod VIP balkónom sa stal premietacou miestnosťou.


Sedenie na balkóne s premietacou miestnosťou a VIP balkónom. Foto: Denis Kollár

Ako sa návštevníci usadili, zakladateľ Túlavého kina Maroš Sollár začal príhovor pod balkónom. Rozprával o histórii sály, odkiaľ získal plátno využité pre toto kino a keďže išlo o prvé premietanie, ospravedlnil sa za prípadné chyby. Na konci príhovoru ľudí pozval porozprávať sa k baru a dať im spätnú väzbu. Nato sa spustila premiéra filmu The Doors: Live at the Bowl '68 Special Edition.


Maroš Sollár (Túlavé kino) pri príhovore. Foto: Denis Kollár

A nebola by to náhoda, keby náhodou nedošlo k výpadku premietačky. Ako povedal Sollár: „Náhoda je blbec.“ Po nahodení mohli diváci sledovať členov The Doors, avšak s iným spevákom, v súčasnosti, čo neskôr vystriedal záznam z 5. júla 1968, ako kapela spolu so zosnulým frontmanom Jimom Morrisonom koncertuje na amfiteátri Hollywood Bowl v Los Angeles. Zvuk z reproduktorov znel ako naživo, a tak sa sledujúci mohli cítiť, akoby sa presunuli o 53 rokov späť, čiže do obdobia pred začiatkom okupácie vtedajšieho Československa. Len do USA.


Foto: Denis Kollár

Po záverečných titulkách Sollár divákom pripomenul možnosť prísť sa porozprávať k baru. Neskôr ešte prehrali zostrih z príprav Kina Náhoda.18 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page