top of page
Search

Bratislavské garáže okúsili metalovo-punkovú „veselicu“

V sobotu 27. júna 2020 sa pod holým nebom na bratislavských garážach pod Prístavným mostom konala akcia Veselica na Garážach Vol.2. Predstavili sa na nej ako metalisti, tak aj punkáči. Štvorica v zložení Morhörr, Výstraha, Guardians of Asgaard a Kto Chce Čo Chce sa zhostila priestoru pred otvorenou garážou v rozhorúčených podmienkach. Nesmelo chýbať ani občerstvenie, prevládala pokojná atmosféra a dobrá nálada.

Spevák Flavio Křeček so skupinou Morhörr. Foto: Denis Kollár

Úvod akcie patril domácim thrash metalistom Morhörr, ktorých hlasom je Flavio Křeček z Guardians of Asgaard. Pri prvej skladbe „Falošný ideál“ si na pomoc prizval aj kolegu z Guardians of Asgaard Daniela Patašiho. Metalovo-rockové riffy dopĺňali screamingom a growlingom. Na vystúpení predstavili materiál zo svojho najnovšieho EP Pach krvi (2020) a zavŕšili ho piesňou „Lobotómia“.

Mišo (basgitara/spev) a Rišo (gitara/sprievodný spev) z kapely Výstraha. Foto: Denis Kollár

Zmenou z punkového sveta a iného mesta bola trenčianska štvorica Výstraha. Ich prejav predstavoval skladby z ich minuloročného CD Moja Rebélia, ktoré postupne vznikali od založenia kapely. Agresivita ich hudby spustila pogá a ako tomu bolo pri piesni „Výplata“, diváci okrem toho mohli kochať aj zadkom jedného chlapíka, ktorý sa až pri veľmi odviazal. Poslednými dvomi boli „Kinder Mafia“ a „Hej, ty“.


Daniel Pataši (rytmická gitara) a Michal Gulán (basgitara) z kapely Guardians of Asgaard. Foto: Denis Kollár

Ďalším metalom večera bola znovu domáca, ale tentokrát tribute kapela slávnych Vikingov Amon Amarth, Guardians of Asgaard. Melodické riffy s tvrdým death metalom a severskou tématikou zlákali fanúšikov k headbangovaniu a obkoleseniu kapely. „Pursuit of Viking“, „Destroyer of the Universe“, „Rise Your Horns“ a ďalšie iné, ktoré odohrali, fanúšikom Amon Amarth netreba vôbec predstavovať. Poslednou, dvanástou, z nich bola skladba, podľa ktorej si zvolili svoj názov – „Guardians of Asgaard“.


Spevák Ratko „Radio“ Štefanović z kapely Kto Chce Čo Chce. Foto: Denis Kollár

Ako poslední, už zahalení do tmy, sa predstavili ďalší Bratislavčania – punková skupina Kto Chce Čo Chce. Už pri prvej piesni sa začalo pogo a objavovalo sa aj pri niektorých neskorších. Vystúpenie obsahovalo veci z poslednej nahrávky Všetko je zlé, ale aj predchádzajúceho rovnomenného albumu, demo albumu a maďarskú pieseň zaspievanú gitaristom/spevákom Mártonom Győrögom spolu s basgitaristom/spevákom Ratkom „Radiom“ Štefanovićom. Konečným klincom programu bola skladba „Ďakujem“, v ktorej taktiež použili screaming/growling.

225 views0 comments
bottom of page