Search

Bratislavský „zimák“ po dvoch rokoch opäť plný, zavítali naň OneRepublic

Po roku a pol odkladov zapríčinených koronavírusom a týždni neistoty (nechtiac) zapríčinenom laryngitídou, ktorá ešte začiatkom týždňa postihla jej speváka Ryana Teddera, sa americkej pop-rockovej kapele OneRepublic na tretí pokus podarilo zorganizovať bratislavskú zastávku jej turné Live in Concert, ktorá sa pôvodne mala konať ešte v novembri 2020. Fanúšikovia z Bratislavy a jej širokého okolia, zahraničie nevynímajúc, sa tak mohli 7. mája 2022 zhromaždiť na tamojšom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, ktorý bol už hodinu a pol pred plánovaným začiatkom koncertu hlavných hviezd večera v objatí fanúšikov, čakajúcich na otvorenie brán štadióna.


Ako to však na koncertoch podobného rozsahu býva, hlavné hviezdy si so sebou vozia aj nejakého toho predskokana. V Bratislave sa tejto úlohy zhostila kanadská popová speváčka Jessia, ktorej patril úvod sobotnej noci. A hoci publikum ju prijalo vlažne, niektoré súčasti jej setlistu, obsahujúceho skladby, ako „One of the Guys“, „But I Don’t“ či jej najväčší hit „I’m Not Pretty“, rozhodne stoja za vypočutie.


Foto: Lucia Farkašová

Na dobré sa čaká – to si akiste povedali poverčivé „ja“ partie okolo spomínaného Ryana Teddera, keď na pódium prišli s polhodinovým oneskorením oproti pôvodnému plánu. Napriek tomu však po počiatočnej chvíľke rozpakov svojou energiou strhli celý takmer vypredaný štadión. Zazneli takmer všetky najväčšie hity OneRepublic – od „Apologize“ cez „Good Life“ či „Counting Stars“ až po novšie „Rescue Me“ či „Lose Somebody“ - ale aj najnovšie single „Sunshine“ a „West Coast“.


Pomerne veľkú pozornosť venovala kapela aj skladbám iných umelcov, na ktorých sa Ryan Tedder producentsky či skladateľsky podieľal – za všetky možno spomenúť „Halo“ od Beyoncé či „Sucker“ od Jonas Brothers, ktorým kapela počas koncertu venovala najviac času. Ryan Tedder sa ukázal aj ako majster „kontroly nad publikom“ – hoci jeho nápad rozdeliť publikum na vysoké, stredné a nízke hlasy a po skupinách s nimi odspievať refrén skladby „Apologize“ sa nie príliš ujal, na ostatné jeho interakcie s publikom reagovalo všetko, „čo malo ústa, nohy a pľúca“, ako to raz povedal. Utrúsil aj nejaké tie vtipné hlášky či slová viery v skorý koniec pandémie či v lepšie zajtrajšky ako také.


Foto: Lucia Farkašová

Tak či onak, OneRepublic do Bratislavy prišli so skvelou šou plnou emócií, zábavy, ale hlavne ich chytľavej hudby. Bol to jeden z prvých veľkých koncertov v slovenskej metropole po aktuálnom masívnom uvoľnení opatrení a jeho diváci sa už určite modlia za to, aby sa zopakoval skôr ako po ôsmich rokoch, ktoré uplynuli od ich dodnes posledného bratislavského vystúpenia. Stál totiž, aspoň podľa môjho názoru, za každý jeden cent, ktorý fanúšikovia minuli na svoje vstupenky.

23 views0 comments