top of page
Search

Britskí MSG zverejnili program jarného európskeho turné

Počet ľudí zaočkovaných proti novému koronavírusu vo svete stúpa a v súvislosti s tým začína stále viac umelcov veriť, že budúci rok by po desiatkach mesiacov mohli opäť vyraziť na turné. Okrem popovej hviezdy Eda Sheerana či postupne zverejňovaného programu budapeštianskeho festivalu Sziget (v prípade konania festivalu na ňom zahrajú aj Arctic Monkeys, Kings of Leon či Bastille) svoje koncertné šnúry ohlasuje aj čoraz viac rockových, respektíve metalových kapiel. K nim sa najnovšie pridáva britská hardrocková kapela MSG, ktorá na prelome apríla a mája odohrá štrnásť koncertov v štrnástich európskych mestách. Samozrejme, ak to epidemiologická situácia v jednotlivých krajinách umožní.


Zdroj: Atomic Fire Records

Ako môžete vidieť na priloženom plagáte, partia okolo nemeckého gitaristu Michaela Schenkera, ktorého kariéra odštartovala v Scorpions, otvorí svoje turné 27. apríla 2022 koncertom vo fínskych Helsinkách a po zastávkach v ďalších deviatich európskych krajinách ho uzavrie 15. mája v metropole tej deviatej, v Ríme.


Týchto štrnásť zastávok je európskou časťou svetového turné kapely MSG (Michael Schenker Group), na ktorom Michael Schenker oslavuje polstoročie svojho pôsobenia na hudobnej scéne. Spolu so spevákom kapely Ronaldom „Ronniem“ Romerom, gitaristom a hráčom na klávesy Steveom Mannom, basgitaristom Barendom Courboisom a bubeníkom Bodom Schopfom prinesie Schenker fanúšikom naprieč starým kontinentom prierez svojou bohatou kariérou, ale aj skladby z najnovšieho albumu MSG s názvom Immortal. Tieto koncerty, doplnené o vystúpenia nateraz tajného špeciálneho hosťa, by ste rozhodne nemali zmeškať.7 views0 comments
bottom of page