top of page
Search

Cancel the Apocalypse vydali nový singel

Francúzska post-metalová skupina Cancel The Apocalypse vydá 10. júna 2022 svoj druhý album Terminus Stairway. Dnes zverejnila druhý singel „Where is Soledad?“ z pripravovaného albumu.„‚Where is Soledad?‘ sa pýta na osamelosť a stratu orientácie v industrializovaných spoločnostiach. Soledad (ktorej národnosť vlastne nepoznáme) zosobňuje túto osamelú bytosť hľadajúcu zmysel, ktorá sa snaží uniknúť zo svojich duševných okov. Hudba je stretnutím niekoľkých klasických a metalových vplyvov. Sladkosť klasickej gitary, hlboký tón violončela, melodický a niekedy stiahnutý hlas a stále sa hroziaca búrka bicích sú zmiešané dohromady. Výsledkom je prekvapivá rovnováha, ktorá vás nenechá ľahostajnými. Baví nás počúvať barokové témy zmiešané so súčasnými riffmi. Všetko tu podčiarkuje emócie Soledad a jej vnútorného sveta.“

Cancel the Apocalypse je mostom medzi kultúrami a vekmi. Začalo to jednoducho: Audrey a Arnaud, absolventi konzervatória v Bordeaux a špecialisti na barok, si predstavili nový hybridný štýl, ktorý spája súčasné štýly.


Sú okúzlení spevákom kapely My Own Private Alaska, ktorá v nimeskej aréne robila predskokana Američanom Metallica. Spevákom sa teda stane Matthieu. A za bicími sa k nemu pripojí Karol z Gorod, ďalší známy umelec francúzskej metalovej scény. Tlač, špecializovaná a mainstream, si túto novú atmosféru okamžite všimne a Telerama im udeľuje fff. Recenzie ospevujúce prvý opus neustále prichádzajú, pričom turné začína v Frame, pokračuje v Nemecku a končí sa slávou na festivale Fusion. Vrelé privítanie, ktoré sa im dostalo, umožňuje kvartetu popustiť uzdu ambíciám a emóciám.


Uprostred štandardizovaných umelo vytvorených harmónií samo-gratulujúceho hudobného priemyslu sa Cancel the Apocalypse javí ako iskrivá nebeská oáza, upokojujúca, no znepokojujúca. Výsledok je avantgardný aj zjednocujúci. Ešte melodickejší a hlbší Terminus Stairway pokračuje v začatom pátraní, ktoré začal jeho predchodca Our Own Democracy. Audreyno violončelo ešte nikdy nebolo také bohaté a hlboké, kde Arnaudove melódie (gitara a klavír) presahujú barok a prelínajú sa s celým klasickým repertoárom. Hlas sa stáva intímne pravdivým, hlbokým a sebavedomým, citlivým a zároveň surovým, až kým nedosiahne nasýtený vrchol, podporený Karolovým bohatým a elegantným štýlom. Jeho medzinárodné skúsenosti posilňujú kombináciu vďaka jeho odvážnemu úderu a jeho zámeru.


Tento nový svet, ktorý si kvarteto predstavuje, je poháňaný novými ľudskými, spoločenskými a politickými kódexmi na obraz jeho členov. Spomienky na anarchiu v hudbe 20. storočia, aktivizmus so Sea Shepherd, štúdium vízie francúzskych intelektuálov o Malcolmovi X a Martinovi Lutherovi Kingovi, odhodlanie predchádzať samovraždám medzi mladými ľuďmi. Hodnoty nie sú prázdnym slovom pri Cancel the Apocalypse. Ich hudba je odrazom tejto pozitívnej reflexie a humanistickej akcie, ktorú dokázali vytvoriť medzi sebou, pre svojich blízkych, svoje deti a ktorú teraz chcú odovzdať svetu.


Zdroj: Inverse Records

6 views0 comments
bottom of page