Search

Chaosfear súčasťou zaujímavej kompilácie, ohlásili aj ešte zaujímavejší „tribute“

Po tom, ako brazílski metalisti Chaosfear, pochádzajúci zo štátu São Paulo, vydali EP Aeternum (o jeho príprave sme písali tu), prišli s ďalším zaujímavým počinom. Podieľali sa totiž na kompilácii The Song Remains Insane, ktorá vznikla pod taktovkou brazílsko-amerického vydavateľstva MOG Records. V tejto kompilácii nájdeme okrem iného aj dve skladby od Chaosfear Chaosfear vytvorené špeciálne pre potreby tohto nosiča a prezentujúce nový, vyvinutejší zvuk kapely.


Zdroj: JZ Press

Do kompilácie, ktorej prednú obálku vidíte vyššie, prispela štvorica okolo speváka Fernanda Boccomina skladbami „Dreadful Thoughts“ a „Room 104“, ktoré Boccomino spolu s bubeníkom Fábiom Moysésom okomentovali nasledovne:


„Skladba ‚Dreadful Thoughts‘ je tradičná thrashová pieseň, rýchla a hlučná, v ktorej hovoríme o tejto temnej ére pokusov popierať vedu. ‚Room 104‘ má zas väčšiu kadenciu, no stále je ‚heavy‘ a jej text hovorí o ťažkých obdobiach života, v ktorých radšej podliehame problémom namiesto toho, aby sme im čelili. Vzbura, bolesť a hnev hýbu tvojím životom, až kým sa jedného dňa nezobudíš a nerozhodneš sa čeliť týmto démonom.“

Kompilácia je síce dostupná iba v podobe fyzického CD na brazílskom trhu, no skladby štvorice Chaosfear, ktoré v nej boli použité, by sa mali objaviť aj na niektorom zo samostatných projektov kapely. Tá sa ešte v novembri minulého roka vrátila aj k svojmu poslednému plnohodnotnému albumu, k Be the Light in Dark Days, keď vydala klip ku skladbe „Path 21“, pochádzajúcej práve z tohto albumu.No a okrem vydaného videoklipu a podieľania sa na kompilácii The Song Remains Insane ohlásili Chaosfear aj ďalšiu zaujímavú novinku – už onedlho sa predstavia na ďalšej kompilácii (žiaľ, opäť vydanej len na CD), kde spolu s ďalšími brazílskymi kapelami vzdajú hold niektorým známym hitom z osemdesiatych rokov minulého storočia. V prípade Chaosfear pôjde o nezvyčajnú prerábku hitu „Could You Be Loved“ od priekopníka žánru reggae, Jamajčana Boba Marleyho.


Zdroj: JZ Press

12 views0 comments

Recent Posts

See All