top of page
Search

Chinaski a krst albumu 11 v Bratislave

Legendárna česká rocková kapela Chinaski odohrala v sobotu 5. októbra svoj koncert aj v bratislavskom Majestic Music Clube. Koncert sa niesol v znamení krstu ich najnovšieho, už jedenásteho, albumu. Celý program odštartovala skladba „Schody“ z albumu 11. Na koncerte zazneli aj staré známe klasiky ako „Punčocháče“, „Tabáček“, „Stejně jako já“, „1970“, ktorá bola určená pre staršiu generáciu fanúšikov a „Vrchlábí“, ktorá je o regióne, kde pramení rieka Labe a z ktorého pochádza aj spevák kapely, Michal Malátný.

Medzi novšie hitovky kapely, ktoré tu odzneli, patria napr. „Víno“, „Tamaryšek“ a „Každý ráno“, ktorá odznela po tom, čo spevák zazrel českých fanúšikov. Na koncerte samozrejme nemohli chýbať aj skladby z ich najnovšieho štúdiového albumu 11, ktorý vyšiel 4. októbra 2019 (1. októbra vyšiel v digitálnej podobe). Medzi tieto skladby patria „Láska a data“, „Báseň“, „Já a můj kůň“, ktorá rozhýbala divákov svojimi country rytmami a „Napsala mi psání“, ktorej text zložil František Gellner vo svojej zbierke básní Radosti života. Album 11 pokrstili za prítomnosti jeho krstného otca a kapely Chinaski, a neskôr bol hodený do davu divákov. Krstným otcom albumu sa stal Ivan Tásler, ktorý bol po prvýkrát krstným otcom interpreta z Českej republiky. Počas koncertu si strihol aj vystúpenia sprievodného speváka v skladbách „Osud“ a „Ľudia nie sú zlí“, originálne naspievanú jeho vlastnou kapelou IMT Smile.


Krst albumu 11 Ivanom Táslerom a Michalom Malátným. Foto: Denis Kollár

Na záver kapela Chinaski odohrala aj svoje bonusové skladby, medzi nimi "klouzák" s názvom „Drobná Paralela“, „Klára“ a záverečný klinec koncertu, „1. Signální“, na ktorej konci sa objavil aj Ivan Tásler.


Klikni pre celý fotoreport

48 views0 comments
bottom of page