Search

Dark Archive zverejnili prvý singel debutového albumu

Fínska extrémno-metalová skupina Dark Archive je konečne pripravená vydať svoj debutový album Reunite the Darkness, ktorý uzrie svetlo sveta 20. mája 2022 prostredníctvom vydavateľstva Inverse Records. Včera zverejnili jeho nový singel „Son of Blight“.Gitarista Joakim Lindholm to komentoval:

„Keď som skladal Son of Blight, chcel som na album vytvoriť niečo veľmi temné. Skladba, ktorá je temnejšia a depresívnejšia ako ktorákoľvek z piesní. Dark Archive je o krásnych melódiách v totálnom chaose. V tejto nie sú prítomné takmer vôbec. Son of Blight som vytvoril v období hlbokej depresie a je to možné dobre počuť. Pieseň zrodená z utrpenia a bolesti.“

Spevák Niko Aromaa doplnil:

„Son of Blight je podobenstvo o ľudstve a o tom, ako zúfalo hľadajú nadprirodzené vysvetlenia a útechu pred vecami, ktorým nerozumejú. Pieseň je postapokalyptickým obrazom o ničení zemskej kôry, ľudskej potrebe vytvárať božský obraz.“

Dark Archive založili v lete 2016 Joakim Lindholm a Niko Aromaa. Členovia mali víziu založiť black metalovú kapelu, ktorá vytvorí niečo svieže a niečo, čo vynikne zo scény.


Začiatkom roka 2018 skupina vydala EP Cultivate Our Blood in Aeon, ktoré získalo vynikajúcu spätnú väzbu od médií aj fanúšikov. Neskôr v tom istom roku zverejnili singel „Morningstar“ s úžasným hudobným videom.


Zdroj: Inverse Records

6 views0 comments