top of page
Search

Dave Mustaine sa úspešne vyliečil a koncertuje po Európe

Ako sme vás januári informovali, legendárny frontman kapely Megadeth Dave Mustaine bojoval s rakovinou, ktorú mu diagnostikovali v júni 2019. Išlo o rakovinu hrdla, kvôli ktorej Mustaine podstúpil 51 ožarovaní a 9 chemoterapií. Po všetkých zákrokoch a vďaka podpore rodiny, priateľov a fanúšikov sa z nej nakoniec úplne vyliečil, tvrdiac, že je „stopercentne bez rakoviny“.

„Asi pred rokom sme pracovali na našom novom albume znovu vo Frankline, Tennessee, a začal som cítiť bolesť. Išiel som k lekárovi a ten povedal: ‚Dave, máte rakovinu.‘ A odvetil som, ‚Ku**a! Mám rakovinu.‘ Bol som tak šokovaný.“ „Najprv som si rozmýšľal, ‚Mám strach?‘ A potom som povedal, ‚Nie. Som ku**a naštvaný.‘ Zastavili sme nahrávanie – zastavili sme všetko. Nastúpil som na liečbu rakoviny.“ „Bola to liečba 51 ožarovaní a deviatich chemoterapií, a keď bolo všetko povedané a vykonané, každý deň som rozmýšľal, ‚Nemôžem čeliť tomu, že nebudem znovu hrať,‘ tak som sa modlil.“ „Viem, veľa z vás vie, že sa modlím. Hovorím to v Peace Sells. Modlím sa každý deň. Hovorím to v piesni. Hovorím to už od druhej nahrávky.“ „Ale, tiež som každý deň myslel aj na vás. A myslel som na svoju rodinu. A dostával som od vás túto silu. A stále som len o tom premýšľal. A 16. októbra som navštívil lekára, a ten povedal, ‚Ste 100% bez rakoviny.‘“ – Dave Mustaine na koncerte v SSE Arena Wembley v Londýne

Aktuálne je spolu so svojou kapelou na európskom turné, kde podporujú hlavných aktérov Five Finger Death Punch a Bad Wolves. Turné začalo v Helsinkách a neobídu ani českú Prahu, kde sa kvôli trojitému valentínskemu koncertu zastavia už 14. februára 2020 do Tipsport Arény. Tých, ktorým sa nechce cestovať do Prahy, možno poteší, že päť dní po Prahe budú nasledovať koncerty vo Viedni a Budapešti.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: opethpainter


33 views0 comments
bottom of page