top of page
Search

Debut nadnárodných Asterise

Symfo/power metalová kapela Asterise presahujúca svetové národy dnes vydala svoj prvý singel „Falling Stars“ z nadchádzajúceho debutového albumu. Ten bude niesť názov Two Worlds a uzrie svetlo sveta 2. decembra 2022.„Asterise nie je typický power, speed ​​metalový projekt. Chcel som, aby to znelo inak, vziať poslucháča na emotívny výlet. Samozrejme stále má rýchle gitarové riffy, vysoké vokály a úžasné gitarové sóla – všetko vďaka skvelým hosťovačkám. Nápad mať na albume viacero spevákov bol silne inšpirovaný Avantasiou. Texty na druhej strane zo starých albumov Stratovarius. Budete počuť množstvo odkazov na albumy ako Visions, Destiny alebo The Metal Opera 1&2. Tým, že každý prezentuje rôzne štýly spevu a hry, podarilo sa nám vytvoriť zaujímavý materiál, ktorý vám nadlho utkvie v pamäti.“ – slová (bas)gitarista a skladateľ Bartłomieja Mężyńskieho

Texty rozprávajú príbeh o osobe uväznenej medzi dvomi svetmi, medzi dobrom a zlom. Dej predstavuje púť od stratenia, oklamania vlastnými túžbami, hľadania domova až po dosiahnutie vrcholu sveta a naplnenie osudu.


Zdroj: Inverse Records

Ide o power-metalovo-„operný“ projekt vroclavského hudobníka Bartłomieja Mężyńskieho a Gréka Dionysisa Maniatakosa založený v roku 2018. Hudbou odkazujú na skupiny ako Stratovarius, Gamma Ray a Avantasia.


Zdroj: Inverse Records

8 views0 comments
bottom of page