top of page
Search

Debutový singel Fínov Clamoris

Fínska symfo/melo/death metalová kapela Clamoris sa chystá 28. októbra 2022 prostredníctvom Inverse Records vydať svoj debutový album Opus Limbonica. Prvý singel „Rage, Rain Down on Them“ vyšiel spolu s lyricsovým videom včera. Skladateľ a textár Sami Selkäinaho komentoval:

„‚Rage, Rain Down on Them‘ je prvý singel z nášho pripravovaného debutového albumu Opus Limbonica. Pieseň je najkratšou skladbou albumu a predstavuje najrýchlejšiu stránku Opus Limbonica. Je to najlepšia skladba na naštartovanie vecí, keďže kondenzuje to, o čom je album, do tesného prevedenia. Pieseň, ktorá sa točí okolo melodického prednesu, využíva niekoľko symfonických, menovite tých, ktoré sú charakteristické pre barokovú hudbu, konceptov, ktoré nám pomáhajú odovzdať túto horkú ódu na Apokalypsu. Jemná black metalová prítomnosť číha popri hudbe a dodáva ponuke mierne strašidelnú atmosféru. Hneď od začiatku by malo byť jasné, že naša hudba nie je najjednoduchší typ. Naša skupina sa skladá z vysoko kompetentných hudobníkov a ‚Rage, Rain Down on Them‘ to tiež odráža. Najmä gitarové sólo od Joonasa Kinnariho predstavuje náročnú stránku tvorby Clamoris a je ochutnávkou toho, čo možno očakávať od Opus Limbonica, kde je neoklasicky inšpirovaný trpký a strašidelný metalový koncept rozšírený do veľkých rozmerov.“

Clamoris, založená v roku 2017, sa rozhodla uviesť do života svoju víziu neoklasicky inšpirovaného extrémneho metalu. Pôvodne plánovaný ako dvojčlenný štúdiový projekt tvorený klávesákom/skladateľom Sami Selkäinahom a vokalistom/basgitaristom Nikom Peräkorpim, ale pocit, že vzhľadom na náročnosť skladieb by bolo veľké úsilie kapely veľmi prospešné. Do hudby predstavili bubeníka Toma Israelsa a gitaristov Joonasa Kinnariho a Samuli Kaakinena, ktorí po vypočutí materiálu súhlasili so vstupom do kapely. Po vypracovaní piesní na album, ich chvíľkovom skúšaní a demoverzii jednej z nich v druhej polovici roka 2018 sa skupina cítila pripravená začať pracovať na nahrávaní debutového albumu s názvom Opus Limbonica, ktorý bol dokončený. pripravený na vydanie v roku 2022.


Zdroj: Inverse Records

5 views0 comments
bottom of page