Search

Debutový singel Fínov Vanguardian

Metalová skupina Vanguardian z fínskeho Jyväskylä vydala v stredu, 8. júna, svoj prvý singel „Back to Stone Age“ z ich pripravovaného EP. Singel je doplnený videoklipom.Vanguardian urobili skok do neznáma, zahodili svoje predsudky a nahrali svoje druhé EP úplne analógovo v lappeenrantskom štúdiu Astia.


„Back to Stone Age“ otvára hru silou a skutočne ukazuje rozmanitosť a agresivitu, ktorú môže kapela poskytnúť. Vzhľadom na neexistujúce možnosti čokoľvek upravovať, každá nota a každá fráza zaznie presne tak, ako boli zaznamenané v štúdiu. Absolútne nič sa potom neopraví ani neupraví. To je niečo, čo v modernom metale príliš často nepočuť.


„Chceli sme nahrať tieto piesne čo najúprimnejším spôsobom a dokázať každému, kto pochybuje o analógových metódach nahrávania, že moderný technický metal je možné nahrať aj plne analógovým prístupom. Rýchlo sme si uvedomili, že v štúdiu vyrábame niečo skutočne jedinečné. Pripravované EP nielenže dokazuje zmysel robiť veci inak, ale zároveň vzdáva hold všetkým tým nahrávkam, ktoré nás ovplyvnili odkedy sme ako deti prvýkrát vzali do rúk nástroje.“

Zdroj: Inverse Records. Foto: Ylijaasko

„Back to Stone Age“ nahral a produkoval Anssi Kippo (známy najmä vďaka práci s Children of Bodom) so Sakarim Soisalom. Hudobné video nakrútil Arto Kettunen, ktorý je zodpovedný aj za predchádzajúci videoklip k „The Witchhammer“.


Zdroj: Inverse Records

3 views0 comments