top of page
Search

Dirty Old Dogs predstavili nový singel

Olomoucké trio Dirty Old Dogs včera spolu s videoklipom zverejnilo nový singel „One Day“. Ide tak o prvý singel nadchádzajúceho, v poradí tretieho, študiového albumu s názvom Let's Burn Heaven Again. Dostupný bude už od 24. mája prostredníctvom streamovacích platforiem a na jeseň ho vydajú aj ako vinyl.„One Day odkazuje na nutné bolestné zmeny, čo je napokon jedna z tém celého nachádzajúceho albumu. Intímna až meditačná skladba poukazuje na uzavretie starých kapitol s pozitivným nádychom do budúcna. V klipe je vyobrazené rituálne spaľovanie, očista a oslobodenie. Chceli sme zachytiť až spirituálnu náladu, ktorá sa odráža aj v texte.“ – vyjadrenie Tomma Procházku ku „One Day“

Zdroj: AMpromotions

Klip, ktorý produkoval frontman Tomáš „Tomm“ Procházka (ex-Nylon Jail), je začiatkom príbehovej trilógie, ktorej nasledujúce videoklipy budú režírovať dvaja odlišní režiséri. Ich cieľom sú odlišné vizuálne spracovania témy očisty ohňom, ktorá je hlavným motívom albumu.


Zdroj: AMpromotions

„Natáčanie bolo spontánne, predstava spaľovania bola daná konceptom, ale vízia záberov vznikala až na mieste. Prázdna planina, obrý horizont a všeobjímajúce nebo. Jeho veľkosť, ťarcha a zároveň pokoj, ktorý vzbudzuje, mávam už od malička v snoch a iných zmenených stavoch vedomia. Preto mi prišlo príhodné sa na tom sám produkčne podieľať. Prizval som kameramana a kamaráta Jakuba Macoszka. Následný strih a editáciu videa potom bola moja práca. V klipe so mnou hrá sučka Ela, ktorú som od šteňaťa občas strážil kamarátovi Jiřímu Jirákovi z Nylon Jail. Svojej role symbolu oslobodenia sa zhostila perfektne.“ – slová Tomma Procházku k videoklipu

Pieseň „One Day“ si kapela nahrala sama. O jej mixáž a mastering sa zase postaral Michal „Amák“ Šťastný z pražského nahrávacieho štúdia Golden Hive.


Pôvodne štvorica Dirty Old Dogs kariéru odštartovala v roku 2015. Vznikli z rozpadnutej kapely Amorfia v Českom Těšíne, odkiaľ sa neskôr presunuli do Olomouca. Nemajú určitý žáner. Ľudia ich často prirovnávajú k seattleskému grungu, ale zasahujú aj do bluesu, psychadeliky a noisu, prípadne experimentujú. Sú víťazmi súťaže Boom Cup 2017 a vďaka víťazstvu v Jump into Colors sa dostali do line-upu festivalu Colors of Ostrava. Na začiatku roka 2020 odohrali turné po nemeckých kluboch a tento rok opäť plánujú vystúpiť na Hradeckom slunovrate, kde sa predstavia ako víťazi súťaže Welcome scéna.


Zdroj: AMpromotions. Foto: Létoslav Chromek

27 views0 comments
bottom of page