top of page
Search

DJ Ralfa podporili Pozvakowski a Jób

V piatok, 10. septembra 2021, steny bratislavského Randal Clubu burácala inštrumentálna noise-post-hudba maďarsko-slovenskej dvojice kapiel Jób a Pozvakowski. Akcia značky Nu Sound of Visegrad mala za cieľ finančne pomôcť Rastislavovi Ševčíkovi alias DJ Ralfovi, ktorého nedávno okradli, a tak prišiel o svoju aparatúru aj všetky CD.


Kapela Jób. Foto: Denis Kollár

Ako prvá vystupila nitrianska štvorica Jób s, na ružovo svietiacou, siluetou postavy. Setlist tejto formácie obsahoval sedem skladieb, tri z nich pochádzali z najnovšieho debutového EP MMXIX (2019). Každá z piesní začínala nejakou introdukciou. Buď išlo o audio úryvky výpovedí/kráčania v prírode z dokumentu režiséra Dušana Hanáka, Obrazy starého sveta (1972), reportáže TV JOJ „Chlapca vraj uniesol satan“ zakončené výrokom českej veštice Jolandy „Ajéje, to jsem se bála!“, ženský hlas opakujúci slová/mená, alebo jemné tóny hudby. Pri odchode z pódia hralo smutné outro a ľudia tlieskali kapele.


Ádám Darvas (gitara) a Zsombor Bánáti (bicie) z kapely Pozvakowski. Foto: Denis Kollár

Medzitým sa pri zvukárovi chystalo päť analógových premietačiek s kotúčovými 8 a 16 mm filmami, ktoré pri svojom predstavení využívala zahraničná návšteva, trio Pozvakowski, z Maďarska. Ako v rozhovore pre týždenník Magyar Narancs povedal Csaba Szeredi, člen, ktorý má na starosti spomínanú projekciu, „Vždy ma priťahoval analógový film a fotografia. To, ako som premietal v kapele, odštartovalo Pozvakowski. Materiál, ktorý bol vtedy premietaný, bol veľmi podobný tomu, ktorý som si predstavoval pre hudbu, len to bolo vyriešené neanalógovou technikou.“ Popri rôznych prelinajúcich sa historických záberoch dostávali uši divákov zabrať pod paľbou decibelov.


Záver akcie patril voľnej zábave v barovej časti Randalu, kde hudbu servíroval, už spomínaný, DJ Ralf na požičanej aparatúre.

8 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page