top of page
Search

Do Prahy mieria ambiciózni Američania Shadow of Intent

Už o necelé dva týždne, v utorok, 24. januára 2022, v pražskom Futurum Music Bare vystúpi americká deathcorová kapela Shadow of Intent. Desať rokov fungujúca formácia z Hartfordu, metropoly štátu Connecticut, bude však len pomyselnou špičkou ľadovca deathcorovej párty, ktorú na Smíchove na spomínaný večer chystajú. Okrem nej totiž zahrajú aj ďalšie tri telesá, reprezentujúce rovnaký (pod)žáner – Američania Enterprise Earth, Kanaďania Angelmaker a Austrálčania To the Grave.Napriek tomu, že deathcoristi Shadow of Intent svoju hudbu vydávajú nezávisle, bez podpory nejakého veľkého labelu, za desaťročie existencie kapely stihli zatieniť aj dlhšie aktívne skupiny. Tvorba tejto štvorčlennej formácie z USA, zloženej zo speváka Bena Duerra, gitaristu, sprievodného vokalistu, programátora a autora čistých vokálov Chrisa Wisemana, basgitaristu a sprievodného vokalistu Andrewa Moniasa a bubeníka Brycea Butlera, je známa svojou epickosťou, chytľavosťou a údernosťou. Práve vďaka týmto vlastnostiam svojich skladieb si Shadow of Intent získali toľko priaznivcov.


Okrem toho do svojej hudby komponujú aj symfonické pasáže, ktoré ich od moderného deathcoru odďaľujú bližšie ku symfonickému black metalu či ku tvorbe Talianov Fleshgod Apocalypse, s ktorými má kapela Bena Duerra spoločnú aj fantazijnú tematiku svojich skladieb. V prípade Shadow of Intent bola táto fantazijnosť najskôr inšpirovaná populárnou franšízou Halo, no neskôr sa ich tvorba stala osobnejšou a temnejšou.


Aktuálne turné Shadow of Intent malo pôvodne spropagovať ich minuloročný album Elegy, no kvôli pandémii koronavírusu si žalospevy (angl. elegy = elégia, žalospev, pozn. red.) tejto americkej deathcoreovej kapely vypočujeme až teraz. A keďže sa ku Shadow of Intent pridajú aj už spomínaní Enterprise Earth, Angelmaker a To the Grave, v pražskom Futurum Music Bare to o dva týždne v utorok bude naložený deathcorový večer. Ak chcete byť súčasťou, lístky zoženiete na webe organizátora, ako aj v sieti Ticketmaster. Viac informácií o koncerte nájdete aj tu.


Zdroj: Obscure Promotion

7 views0 comments
bottom of page