top of page
Search

Drahktar a ich debutový videoklip

Brazílska power metalová skupina Drahktar získala skvelú odozvu verejnosti a ich rastúcej fanúšikovskej základne za svoj prelomový debutový album Across the Wasteland. Drahktar, poháňaná postupnou spätnou väzbou svojej tvorby, v októbri zverejnila nádherné lyric video k skladbe „Uprising“. Ide o jednu z piesní ich debutu, ktorá poskytuje vynikajúcu ochutnávku zvuku tejto nahrávky, v podstate zameranej na power metal, ale tiež s grandióznymi prvkami a veľmi dobre využitým progresívnym metalom, najmä vzhľadom na vycibrenú techniku ​​jeho skladateľov, nesúcich vo svojich skladbách veľmi vyvážený mix citu a virtuozity.Michel Melo zo stránky Vida de Metal nedávno vo svojej kritike zdôraznil:

„Kvalita tejto nahrávky je pôsobivá, od dokonalej produkcie Renata Osoria cez nádherný obal podpísaný Gustavom Sazesom až po brilantnú prácu hudobníkov. Nahrávka pozostáva z 11 skladieb, ktoré predstavujú bezprecedentnú hudobnú cestu. Epické! Úžasné! Vzrušujúce! To sú perfektné prídavné mená na označenie tohto diela, ktoré je plné neuveriteľných momentov hraniciach s dokonalosťou.“

Kapela Drahktar, ktorá vznikla v roku 2017, vydala svoj prvý plnohodnotný štúdiový album v apríli 2021. Produkoval ho Renato Osorio (ex-Hibria, Paul Di'anno) a účinkoval tu spevák Gui Antonioli (Tierramystica), ktorý sa dočkal vynikajúceho prijatia zo strany verejnosti a kritikov.


Zdroj: Hell Yeah Music Company

Drahktar počítajú vo svojej formácii s Lucasom Vidalom (spev), Leonardom Mourom a Luisom Fernandom Mourom (gitary), Ângelou Lopesovou (basgitara) a Fabianom Lopesom (bicie).


Debut skupiny Drahktar je strhujúcim a vyváženým albumom, ktorý si nedovolí zhrešiť ani prebytkom, ani nedostatkom, dojíma dušu poslucháča od najjednoduchšej melódie až po najnáročnejšiu úpravu. Všetky piesne sú svojím spôsobom pútavé a zapamätateľné, či už prostredníctvom grandiózneho refrénu, úderného riffu alebo akéhokoľvek iného prvku, ktorý je pre každú skladbu vopred premyslený. Celý album Across the Wasteland je priložený nižšie:Zdroj: Hell Yeah Music Company

7 views0 comments
bottom of page