top of page
Search

Dream Theater predviedli virtuózne predstavenie

Dňa 27. januára 2023 sa stretli fanúšikovia metalu v bratislavskej NTC aréne. Prednostné vstupy do haly začali púšťať o 17:30, všetkých ostatných púšťali od 18. hodiny. Ľudia chodili do haly postupne a začala sa napĺňať ľuďmi.

Spevák Lassi Vääränen (Arion). Foto: Ján Šuran

Predkapela Arion začala na čas, presne o 19:00. Títo fínski metalisti to naozaj roztočili a rozohnili celý dav. Spevák pobehoval hore-dole po pódiu a vyzýval ľudí gestami, aby robili to čo on. Power/symfonicko-metalové prvky sa ozývali celou NTC halou. Na konci piesne spevák dokonca natáčal ľudí do videa, ktoré potom zverejnili na instagrame. Po vystúpení zbehol spevák dole k davu a podával ľuďom podpivníky s logom ich skupiny.


Kapela Arion. Foto: Ján Šuran

Po kapele Arion nastala polhodinová pauza na prichystanie pódia pre headlinerov Dream Theater. Ľudia ju využili na odbehnutie na toalety, porozprávanie sa s priateľmi alebo popíjanie nápojov. Na veľkom plátne sa 5 minút pred začatím vystúpenia premietali prírodné scenérie k najnovšiemu albumu A View from the Top of the World.


Mike Mangini (bicie) z kapely Dream Theater. Foto: Ján Šuran

Presne o 20. hodine dlhoočakávaní Dream Theater prišli na pódium. Fanúšikovia ich uvítali radostným hvízdaním a potleskom. Dole pod pódium nabehli fotografi, aby mohli zachytiť tento skvelý večer. Svoje vystúpenie začali pesničkou „The Alien“, ktorá dokonca bola aj ocenená cenou Grammy. Všetci boli v nemom úžase z celej synchronizácie kapely. Kapela sa dopĺňala a tvorili naozaj zohratý tím. Zazneli skladby ako „6:00“, „Sleeping Giant“ alebo aj „Pull Me Under“ a „Bridges in the Sky“. Mnoho ľudí sa prišlo pozrieť na gitarové kreácie Johna Petrucciho. Ten svoje gitarové sóla zvládal bravúrne a jeho fanúšikovia na neho pozerali v nemom úžase. Počas pauzy medzi skladbami spevák kapely komunikoval so svojimi fanúšikmi. Hovoril, ako sa mu páči Bratislava. Dokonca priznal aj to, že by najradšej chcel zahrať všetky skladby – čo však nie je možné. Počas celého koncertu sa na plátne premietali rôzne videá k songom. Koncert zakončili piesňou „The Count of Tuscany“, ktorú si musel dav „vydupať“. Po tejto skladbe sa skupina rozlúčila s davom. Spevák dokonca dostal vlajku a dary od svojich fanúšikov. Bubeník do davu hádzal paličky a gitarista brnkadlá.


Gitarista John Petrucci a spevák James LaBrie (Dream Theater). Foto: Ján Šuran

Pred odchodom pri merch stánku čakali svojich fanúšikov kapela Arion. Podávala ľuďom svoje podpivníky. Fanúšikovia sa s členmi aj fotili. Pôsobili milo a vďačne.

Bol to naozaj skvelý večer v podobe virtuózneho vystúpenia. Na tento koncert určite tak skoro nikto nezabudne. Zanechal mnoho emócií. Myslíme, že každý si prišiel na svoje.


Autor textu: Domči Kollárová


24 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page