top of page
Search

Druhá štúdiovka Fínov Valkeat už v auguste

Kúzlo a zázrak sú exkluzívnou súčasťou fínskych metalových ság. Táto hudba predstavuje zvuk padajúceho snehu, vytia vlkov, žiariacich hviezd a mihotavých duchov polárnej žiary ako žiadna iná. Valkeat sú najnovšími veľvyslancami tohto fínskeho kultúrneho dedičstva. Šesťčlenná kapela s dvoma hráčmi na kantele, ktorá vznikla v roku 2014 v Espoo, rodnom meste všemohúcich Children of Bodom, sa chystá zapáliť svet folk metalu svojou druhou divočinou názvom Fireborn, strašidelným, očareným kúskom fínskej metalovej histórie.


Album vyjde 18. augusta 2023 prostredníctvom Reaper Entertainment. Kapela odohrá „release show“ v rámci tohtoročného Summer Breeze Open-Air.


„My vo Valkeat Campe sme nesmierne hrdí, že môžeme konečne oznámiť náš mamutí 68-minútový album: FIREBORN. Strávili sme roky prácou na tomto monstróze a sme radi, že ho konečne môžeme uviesť na svetlo sveta 18. augusta. Tešíme sa, že všetkým dokážeme, že sa oplatilo čakať!“ – slová kapely Valkeat

Prichádza niečo veľké. Fireborn je album, ktorý povedie novú generáciu fínskeho moderného folkového a symfonického metalu. Nový začiatok, nový pohľad na tie magické melódie z iného sveta, ktoré nás tešili už celé desaťročia. Vydavateľstvo nemôže uveriť tomu, čo táto kapela vytvorila – Fireborn je plamenný, povznášajúci, očarený ľúbostný list Fínsku a jeho tisícom zázrakov.


Prvý singel „Tribe“ vyjde 2. júna spolu s prepracovaným videoklipom. Kliknite sem, aby ste nezmeškali premiéru.


Zoznam skladieb albumu Fireborn:

1. „My Crown“

2. „Tribe“

3. „Swan Song (Lemminkäinen)“

4. „Ukko“

5. „Moraš“

6. „Fireborn“

7. „Karjalan Kunnailla“

8. „Summer Nights“

9. „Iku“

10. „Tule Kokko“

11. „Thunderbird“

12. „Vanaana“

13. „Kuolematon“

14. „Land of Falling Leaves – Song Up the Skies“


Pomenovaný po magickom artefakte Sampo z „Kalevala“, artefaktu, ktorý vytvára večné bohatstvo, Fireborn sa zväčša koval v renomovaných Sonic Pump Studios v Helsinkách.


Zdroj: Reaper Entertainment

8 views0 comments
bottom of page