top of page
Search

Duo Darkthrone chystá nový album

Nórska blackmetalová skupina Darkthrone chystá budúci rok nový album. Kapela o tom informovala na svojom Instagrame, v príspevku, v ktorom sa chválili aj tým, že po 15 rokoch menia svoje nahrávacie štúdio z dôvodu hľadania viac organického zvuku.


Ďalej na svojom Instagrame členovia Darkthrone svojich fanúšikov informovali o tom, že sa môžu tešiť na viac organicky znejúcu hudbu a fanúšikom odkázali, že majú „očakávať neočakávanejšie“. Bližšie o svojom novom albume budú informovať začiatkom budúceho roka. Darkthrone je kapela známa menením svojho štýlu, takže je pravdepodobné, že sa ich fanúšikovia môžu tešiť na niečo úplne iné ako boli doteraz zvyknutí.


Kapela Darkthrone vznikla pôvodne ako deathmetalová skupina, ktorá sa v roku 1991 zmenila na blackmetalovú a je jednou z najprominentnejších kapiel nórskej blackmetalovej scény. Táto scéna je známa najmä vypaľovaním kostolov. Ich prvé tri blackmetalové albumy sú známe aj pod menom „nesvätá trojica“. Darkthrone už upustili od čistého black metalu a v novších piesňach z ich repertoára môžeme nájsť aj prvky heavy metalu, speed metalu či punku. Od roku 1993 hrá Darkthrone v rovnakom dvojčlennom zložení Fenriza (Gylve Fenris Nagell) a Nuctolna Culta (Ted Skjellum). Vlastným rozhodnutím sa stále úspešne držia čo najďalej od mainstreamu.


Autor textu: Patrik Varga

Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Dan A. Nachtnebel

23 views0 comments
bottom of page