Search

Dvadsiaty šiesty Brutal Assault obohatený o „melodické vlny“

Dvadsiaty šiesty ročník obľúbeného festivalu Brutal Assault, ktorý sa bude konať od 9. do 12. augusta 2023 v pevnosti Josefov, súčasti českého mesta Jaroměř, prišiel s treťou aktualizáciou svojho line-upu. Tentokrát ide o aktualizáciu koncepčnú, ktorá vďaka hudobnej podobnosti kapiel v nej dostala podtitul „melodické vlny“.


Zdroj: Obscure Promotion

Hlavnou hviezdou tohto rozšírenia programu festivalu sú páni na obrázku vyššie, jedni z headlinerov celého budúcoročného „Brutalu“ – švédske ikony In Flames. Melodická death metalová kapela z Göteborgu, sústredená okolo speváka Andersa Fridéna, v Josefove predstaví svoju čerstvú novinku. Tou je album Foregone, ktorý bude vydaný taktiež až budúci rok a sľubuje spojenie najväčších predností prelomových albumov s ostrieľaným pesničkárstvom ich postmodernej éry.


Divokú krásu škandinávskej prírody svojou hudbou priblížia Nóri Borknagar a Fíni Wolfheart. Kým prví menovaní majú leví podiel na rozvoji severského black metalu, tí druhí sú, podobne, ako In Flames, melodickí death metalisti, no o niečo surovejší, chladnejší a dravejší. Štvoricu kapiel zo severu dopĺňa melodické death metalové sexteto z fínskej Karhuly menom Omnium Gatherum, ktoré je pre fínske kapely melodicky typickejšie, ale nebojí sa ani šliapnuť na plyn či pridať do svojej hudby nejakú tú progresívnu pasáž.


No a nateraz posledným rozšírením line-upu budúcoročnej edície festivalu Brutal Assault je kapela Be'lakor. Ďalšia melodická death metalová kapela, tentokrát z austrálskeho Melbourne, do Česka prinesie svoju hudbu plnú rôznych emócií, detailov, aranžmánov a nálad, ktorých pri každom ďalšom vypočutí skladieb Be'lakor odhalíte viac a viac.


Zdôrazňujeme však slovo „nateraz“ z úvodu predošlého odseku, keďže ďalšie nové kapely ohlásia organizátori ešte tento týždeň. Sledujte preto webstránku Brutal Assaultu (nájdete tam aj lístky na festival), ako aj udalosť na Facebooku. Pre tých, ktorí nevedia, ako to na tejto akcii vyzerá, prikladáme aftermovie z tohtoročného „Brutalu“ a dávame do pozornosti aj profil festivalu na Spotify.Zdroj: Obscure Promotion

6 views0 comments