top of page
Search

Dvojitá dávka Ukrajiny burácala Majestic Music Clubom

Headbangovanie, mosh a circle pity a metalcore ozvláštnený prvkami iných žánrov. Asi tak by sa dal opísať štvrtkový koncert dvojice ukrajinských skupín Jinjer a Space of Variations v bratislavskom Majestic Music Clube. Na tomto mieste však nevystupovali po prvýkrát. Menej ako dva roky dozadu, v decembri 2019, ich tu ešte dopĺňali Khroma a The Agonist a išlo o posledný koncert vtedajšieho európskeho turné. Tentoraz sa ale Bratislava stala štartérom turné, ktoré predchádzali zmeny nielen line-upu, ale aj niektorých koncertov.


Dmytro „Dima“ Kožuchar (spev) z kapely Space of Variations. Foto: Denis Kollár

Tajomná introdukcia s elektro prvkami sprevádzaná ováciami a potleskom uviedla prvú z kapiel – Space of Variations. Pred prvou skladbou, „Suicide Rave“, bolo možné počuť sirény a spevák Dmytro „Dima“ Kožuchar sa prítomných po slovensky opýtal otázku „Ako sa máš, Bratislava?“ Ich setlist obsahoval pár hitov z predchádzajúcej štúdiovky Mind Darknet (2018), EP XXXXX (2020), ale aj tri nové, ešte nevydané, prírastky – „Non-Human Club“, „Fake Bible“ a „DRMNDBSS“. Pri piesni „F*ck This Place Up“, z Mind Darknet, chcel spevák od divákov počuť frázu, ktorú sa spieva v jej refréne, aby potom s ním spievali. Pred nasledujúcou, už spomínanou „DRMNDBSS“, kapela všetkých požiadala o to, aby si sadli na zem. Na záver nechýbal ani hit „Tibet“, počas ktorého spevák zoskočil do masy ľudí. Ešte predtým ale povedal, že „toto je najlepší začiatok tohto turné.“ Nasledovalo už len spoločné fotenie.


Basgitarista Jevgen Abdjuchanov (Jinjer). Foto: Denis Kollár

O čosi väčšiu svetelnú šou predviedla štvorica Jinjer, na ktorej čele stojí, pre zmenu ženský hlas, Teťana Šmajljuková. Nechýbali ani tradičné stupienky a speváčka si každú chvíľu podávala ruky s fanúšikmi v dave. Setlist tejto skupiny sa skladal len z posledných dvoch štúdiových albumov – Macro (2019) a, koncom minulého mesiaca vydaného, Wallflowers. Po poslednej piesni frontmanka poďakovala za možnosť odohrať tento koncert v tejto ťažkej dobe a taktiež poďakovala aj predkapele Space of Variations. Ľuďom sa ale nechcelo končiť, a tak pokrikmi „Pisces!“ privolali Jinjer späť, avšak neodohrali žiadaný hit, ale jednu z noviniek – „Vortex“. Po nej, rovnako ako v závere vystúpenia Space of Variations, nasledovalo spoločné fotenie kapely s divákmi.

26 views0 comments
bottom of page