Search

Eleine ohlásili nové EP

Švédski dark symphonic metalisti Eleine ohlásili dátum vydania svojho pripravovaného EP. To ponesie názov Acoustic in Hell a ako tento názov napovedá, poslucháčom ponúkne akustické verzie ôsmich hitov kapely. Vydanie EP, ktoré kapele vydá vydavateľstvo Atomic Fire Records, je naplánované na 14. október 2022 – len šesť dní pred tým, ako sa Eleine spolu s veteránmi zo Sonata Arctica vydajú na európske turné.


Zdroj: Atomic Fire Records

Toto turné bude trvať od 20. októbra do 4. decembra 2022 (samozrejme, ak do jeho priebehu nezasiahnu nepredvídateľné okolnosti) a dvojica kapiel počas neho odohrá až tridsaťsedem koncertov naprieč Európou. Čo sa týka okolia Slovenska, uvidieť ich budete môcť 24. novembra 2022 na viedenskom ((szene)), o deň neskôr v budapeštianskom Akváriu, 26. novembra v ostravskom Garage Clube a 27. novembra vo varšavskej Proxime.


Späť ale ku EP, ktoré Eleine na tomto turné predstavia. To bolo nahraté len za týždeň v štúdiu The Panic Room Studio vo švédskom mestečku Skara, ktoré vlastní priateľ kapely Thomas „Plec“ Johansson. Korunu tomuto pozoruhodne rýchlemu procesu nasadila speváčka skupiny, Madeleine Liljestamová, ktorá na nahranie svojich vokálov do všetkých ôsmich skladieb potrebovala iba tri hodiny. To ukazuje silu vôle, s akou vzniká nová hudba Eleine.


EP Acoustic in Hell bude obsahovať skladby z troch albumov Eleine, z Eleine, Until the End a Dancing in Hell, z ktorých posledný menovaný sa stal jedným z najobľúbenejších albumov žánru, v ktorom kapela tvorí. Tieto skladby boli prevedené do akustickej podoby, pričom sa podľa slov členov kapely snažili zachovať surovosť a autentickosť pôvodných piesní, no zároveň im dať novú, akustickú identitu. EP ako celok okomentovali spomínaná Madeleine Liljestamová a spevák a gitarista Rikard Ekberg nasledovne:


„Nikdy predtým sme nerobili akustické verzie našej hudby, takže táto výzva bola pre nás niečím novým. Hlavnou vecou, ktorú sme pri týchto verziách mali na mysli, bolo zachovanie podstaty nášho metalu, jeho surovosti a autentickosti. Naša hudba má váhu a je dôležité, aby nebola príliš nadprodukovaná a roztomilá, keď dostanete túto príležitosť.“

Nové EP Švédov Eleine, nesúce názov Acoustic in Hell, si môžete predobjednať od 29. júla 2022, a to vo forme CD, vinylu s knihou fotografií, ale aj v digitálnej forme. V nej si môžete už teraz preduložiť aj prvý singel z EP, skladbu „All Shall Burn“.


Zdroj: Atomic Fire Records

6 views0 comments