top of page
Search

Epica nahráva ôsmu štúdiovku

Po štyroch rokoch od vydania albumu The Holographic Principle sa symfonici Epica vracajú s novým štúdiovým materiálom. Holanďania však medzitým stihli zaznamenať aj dve EP, The Solace System a Epica vs Attack on Titan Songs, ktoré obe vyšli v druhej polovici roka 2017.

Na nahrávanie novej nahrávky zvolili štúdio Sandlane Recording Facilities v Rijene a producenta Joosta Van Den Broeka, ktorý im produkoval aj predchádzajúci štúdiový album. Proces nahrávania dokumentuje Panda Productions a prvý štúdiový blog o pre-produkcii kapela zverejnila pred piatimi dňami na svoj youtubeový kanál.„Vitajte v zákulisí nahrávania Epica 8. V tomto prvom videu môžete vidieť, ako ťažko pracujeme na pre-produkcii nášho nového albumu, uisťujúc sa, že všetky detaily sú perfektné. Bolo to, ako vždy, skvelé tráviť čas s kapelou a Joostom. Som nesmierne šťastná z toho, ako sa skladby vyvinuli a neviem sa dočkať, až ich budete počuť.“ vyjadrenie Simone Simonsovej vo videoblogu

Podporou albumu bude jesenné európske turné Epic Apocalypse Tour so spoluheadlinerom Apocalyptica a predkapelou Wheel. Slovenskí fanúšikovia budú mať možnosť navštíviť najbližšie koncerty v Budapešti, Brne a Viedni.


Zdroj: Wikimedia Commons. Foto: Andreas Lawen

16 views0 comments
bottom of page