top of page
Search

Eufória nekončiaceho snívania s Eufory

Hitmakeri a moderní power/heavy metalisti Eufory predstavujú druhý singel „Day for Night“, odhaľujú detaily nového albumu, ktorý vyjde ako digipak aj digitálne, a spúšťajú predpredaj.Začiatkom decembra Martinčania EUFORY svojím pádom do neznáma pootvorili piatu dimenziu, čím nechali fanúšikov nahliadnuť pod pokrievku, čo ich na ich v poradí treťom albume pomenovanom Fifth Dimension čaká.


S počúvaním druhého singlu a zároveň lyric videa „Day for Night“ z blížiacej sa novinky, ku ktorej bol zároveň spustený predpredaj, sa dostávame na úplný záver albumu. A čo si budeme nahovárať, veľká časť poslucháčov koniec dlhotrvajúceho albumu už príliš nevníma, minimálne aspoň stráca pozornosť. K tomu Eufory pristúpili prezreteľne. Album ukončujúca skladba zasadzujú finálny úder, ktorý poslucháčov žmýka až do poslednej sekundy počúvania, alebo „Day for Night“ je taká „iskra v Božom sne“, ktorá má síce text abstraktný, ale v poslucháčoch spoločne s hudbou zapáli vášeň a chuť k ďalšiemu ponoru do jej návykových melódií.


Zdroj: Smile Music Records

Aktuálne uvoľnená pieseň desaťskladbového kompletu, ktorý vyjde na konci marca, je nadupaný song, ktorý poslucháčov napumpuje oblažujúcou euforickou energiou rovnako ako účinok modrého lotosu. Je to skladba, „na ktorú sa dá tancovať, skákať a vyčíňať o sto dušu,“ a taká by podľa slov gitaristu Štefana mala byť na každej štúdiovke.


Už minule v súvislosti s Eufory bolo avizované, že pätica z Martina hrá prepracovaný a vyzretý power/heavy metal s progresívnym odtlačkom. To divoké gitarové linky „Day for Night“ opäť dokazujú, čo slovami „už teraz sa tešíme ako sa nám budú zapletať prsty, keď skladbu budeme hrať“ priamo opäť potvrdzuje gitarista a hlavný skladateľ Eufory Štefan Hodoň.


Zoznam skladieb albumu Fifth Dimension:

1. „Nile“

2. „Fifth Dimension“

3. „Afterglow“

4. „Waiting for the Rain“

5. „Never Stay at Home“

6. „The Scent in the Room“

7. „Promise of Tomorrow“

8. „Falling into Nowhere“

9. „Forever Too Late“

10. „Day for Night“


Zdroj: Smile Music Records

5 views0 comments
bottom of page