top of page
Search

Fíni Mental Care Foundation vydajú nový album

Fínska thrash metalová kapela Mental Care Foundation, sústredená okolo členov kapely Sonata Arctica, Pasiho Kauppinena a Henrika Klingenberga, vydá v máji svoj tretí štúdiový album. Ten nazvala kapela zo západofínskej Kokkoly jednoducho – príslušnou rímskou číslicou III - a pôjde o ich prvý album za dlhých šestnásť rokov, keďže svoje prvé dva nosiče vydali ešte v roku 2005, resp. 2006.


Zdroj: Reaper Entertainment Europe

Prvý singel z tretieho albumu Mental Care Foundation, ktorá začínala, ako aj mnohé ďalšie, v baroch a krčmách, uzrie svetlo sveta už najbližší piatok, 4. marca 2022. Samotný album vyjde o dva mesiace a dva dni neskôr, 6. mája. Za štvorčlennú kapelu, ktorú okrem spomínaných speváka Klingenberga a basgitaristu Kauppinena tvoria gitarista Antti Hokkala a bubeník Lauri Bexar, sa k jej novému albumu vyjadril prvý menovaný:


„Po rokoch plazenia sa v tieni a zdokonaľovania našich zručností sme konečne našli miesto, ktoré teraz budeme nazývať domovom. Mental Care Foundation sú veľmi hrdí na to, že podpísali zmluvu s Reaper Entertainment a túto jar vydávajú ‚III‘. Keď sme začali pracovať na tomto albume, mali sme na mysli jeden jasný cieľ: ak to nebude ‚rockovať‘, nebude to na nahrávke. Keď si spätne vypočujem konečný výsledok, s radosťou môžem povedať, že sme to dosiahli a nemôžeme sa dočkať, kedy si všetci vypočujete nový album. Tešíme sa na to, čo prinesie budúcnosť, zatiaľ sa majte dobre!“

Zdroj: Reaper Entertainment Europe

4 views0 comments
bottom of page