top of page
Search

Fíni Silver Bullet odpremierovali tretí singel z pripravovaného albumu

Fínska symfonicko-heavy metalová kapela Silver Bullet, označovaná za jednu z najsľubnejších melodických metalových kapiel tejto dekády, včera prišla na YouTube s novým singlom. Ide o tretiu vydanú skladbu z ich pripravovaného tretieho štúdiového albumu Shadowfall, ktorý vyjde pod hlavičkou vydavateľstva Reaper Entertainment presne o dva týždne, 20. januára 2023. Formácia z tridsaťtisícového mesta Riihimäki, ležiaceho 70 kilometrov severne od Helsínk, svoju novú skladbu pomenovala „Creatures of the Night“ a opatrila ju aj videoklipom.Jeden z členov Silver Bullet ich nový počin okomentoval týmito slovami:


„Ako som už povedal, Silver Bullet nespomaľujú. Naše európske turné sa čoskoro začne, ale ešte predtým zverejňujeme tretí singel z pripravovaného albumu Shadowfall. Skladba ‚Creatures of the Night‘ je inšpirovaná poviedkou ‚The Shadow over Innsmouth‘ od H. P. Lovecrafta. S atmosférickými veršami, ‚bluesoidnými‘ gitarovými sólami a veľmi chytľavým refrénom je to jedna z najuniverzálnejších skladieb Silver Bullet. Martin Wrigsjö odviedol ďalšiu skvelú prácu a vo videoklipe krásne vystihol náladu hudby.“

Čo sa týka spomínaného európskeho turné Silver Bullet, v ňom bude skupina po tom, ako ešte minulý rok odohrala niekoľko koncertov vo svojej domovine, vo Fínsku, pokračovať medzi 13. januárom a 12. februárom 2023. Počas tohto presne jeden mesiac trvajúceho obdobia sa Fíni zastavia v dvadsiatich dvoch mestách naprieč starým kontinentom, pričom si so sebou privezú aj zaujímavých predskokanov.


Zdroj: Reaper Entertainment

V prípade prvých dvoch tohtoročných koncertov, v Tampere a v Helsinkách, pred Silver Bullet zahrajú fínski melodickí progresívni metalisti Pressure Points, v prípade zvyšnej dvadsiatky to budú švédski power metalisti Twilight Force a americkí symfonickí metalisti Seven Spires. Najbližšie ku Slovensku Silver Bullet vystúpia 8. februára 2023 v budapeštianskom Barba Negra a o deň neskôr v pražskom klube Storm.


Preto ak vás tvorba fínskych symfonických heavy metalistov Silver Bullet zaujala a máte možnosť spraviť si výlet do jedného zo spomenutých miest (alebo aj na ktorúkoľvek inú zastávku turné), neváhajte a kúpte si lístky. Ak by ste si chceli „len“ predobjednať onedlho vychádzjúci album Shadowfall, urobiť tak môžete na webe vydavateľstva Reaper Entertainment a najnovší singel Silver Bullet, skladbu „Creatures of the Night“, zas nájdete okrem YouTube aj na streamovacích platformách.Zdroj: Reaper Entertainment


4 views0 comments
bottom of page