top of page
Search

Fínsky folk v podaní Korpiklaanov sa vráti naspäť na Slovensko

Fínska folk metalová partia Korpiklaani sa v našich končinách naposledy predstavila tento rok v Bratislave, a to spolu s kapelami Turisas a Trollfest. Nabudúci rok, počas štyroch dátumov v marci, navštívia spoločne s tunajšou kapelou Arzén rôzne kúty Slovenska, a to so začiatkom v Bratislave, pokračovaním v Trenčíne, Ružomberku a ukončením v Košiciach.

V Bratislave sa kapely predstavia už 26. marca 2020, presnejšie v Ateliéri Babylon. Po tejto zastávke bude na druhý deň nasledovať trenčiansky Piano Club, a 28. marca ho bude nasledovať Kultúrny dom Andreja Hlinku v Ružomberku. Posledným zavŕšením bude 29. marca 2020 koncert v košickom Collosseu.

Spevák kapely Korpiklaani. Foto: Denis Kollár

Korpiklaani vydali v roku 2018 svoj zatiaľ najnovší album Kulkija, a ich aktuálne turné, na ktorom sú, súvisí s touto nahrávkou. Medzi ich známe hity patrí napr. „Vodka“ a pred vyše týždňom vydali zatiaľ ich najnovšiu skladbu „Jägermeister“.


Podporovať ich na koncertoch bude terchovská kapela Arzén, ktorá je už na scéne dlhých 36 rokov. Kapela, pôvodne heavy metalová, v súčasnosti skôr rocková s prvkami folku, vydala v roku 2017 svoju zatiaľ najnovšiu nahrávku Teraz nám vyhráva.

53 views0 comments
bottom of page