Search

Festival Brutal Assault predstavil kompletný časový harmonogram

Najslobodnejšie leto odo dňa, kedy si nejaký „trendsetter“ na Ďalekom východe povedal, že polievka z netopiera je presne to, o čom by sa mali dozvedieť michelinské reštaurácie (a nemocnice) po celom svete, dáva opatreniami neobmedzené možnosti do rúk aj organizátorom hudobných festivalov. Jedným z nich je tradičný festival Brutal Assault, ktorého jubilejný dvadsiaty piaty ročník rozburáca od 9. do 13. augusta 2022 pevnosť Josefov v českej Jaroměři.


Festival po trojročnej odmlke ponúkne počas piatich dní (v takomto rozsahu sa koná prvýkrát v histórii) koncerty 151 kapiel, a to ako legiend typu Cannibal Corpse, Cradle of Filth či Mayhem, tak aj mladých nádejí zo všetkých kútov sveta. Brutal Assault je známy tým, že nemá typický festivalový line-up rozdelený na headlinerov a „menej významných“ účinkujúcich, ale vsádza na čo najväčšiu vyrovnanosť programu. Napriek tomu je však podľa Pavla Pavlíka z organizujúcej agentúry Brutal Assault Agency najvýraznejším menom tohto ročníka dánska okultne heavy metalová kapela Mercyful Fate, ktorá v Josefove odohrá jeden zo svojich prvých koncertov po dvadsaťtriročnej (!) koncertnej pauze.


Zdroj: Obscure Promotion

Festival je už tradične „okorenený“ aj sprievodným programom – tento rok doň pribudnú postapokalyptická zóna, inšpirovaná filmami Mad Max a videohrami zo série Fallout, jazzová vináreň so živým pianistom, súťaž v jedení čili, podzemná atrakcia pre odvážnych menom Pit of Doom či možnosť osviežiť sa pivom BrutALE, uvareným špeciálne pre jubilejný 25. ročník Brutal Assault. Najpodstatnejšou čerstvou novinkou z diania okolo festivalu je ale zverejnenie jeho kompletného časového harmonogramu.


Z neho môžeme vyčítať napríklad to, že na štvoricu vyššie spomenutých pomyselných headlinerov sa návštevníci môžu tešiť 10. augusta o 22:00, kedy na Sea Shepherd stagei zahrajú Cannibal Corpse, respektíve 11. augusta o 22:05 a 23:25, kedy postupne vystúpia Mercyful Fate na Jägermeister stagei a Cradle of Filth na priľahlom Sea Shepherd stagei, či 13. augusta o 23:10, kedy na Jägermeister stagei zahrá kapela Mayhem. Za zmienku ale stoja aj kapely ako Clutch (9. 8., 19:00, Jägermeister stage), Abbath (12. 8., 20:50, rovnaký stage) či Jinjer (10. 8., 19:35, Sea Shepherd stage), prípadne kapela Me and That Man, „bokovka“ frontmana Behemoth Nergala, ktorá ovládne Obscure stage 10. augusta od 23:20.


Preto ak ešte nemáte lístky na jubilejný dvadsiaty piaty ročník festivalu Brutal Assault, rozhodne s ich kúpou neváhajte, česká metalová udalosť roka sa nezadržateľne blíži. Všetko potrebné nájdete na webe festivalu. A dobrá správa na záver – v platnosti pre nadchádzajúci ročník festivalu zostávajú aj všetky vstupenky zakúpené v období od septembra 2019.


Zdroj: Obscure Promotion

13 views0 comments