top of page
Search

Festival Pohoda tento rok zastúpi Pohoda on the Ground

Ako organizátori trenčianskej Pohody ešte v apríli informovali, 24. ročník festivalu sa opäť presúva na nasledujúci rok. Avšak namiesto toho budú 7. až 11. júla 2021 organizovať náhradnú sériu akcií s názvom Pohoda on the Ground. Okrem slovenských klubov tu dostanú priestor aj rôzne kultúrne centrá.


„Pohoda sa vracia na zem. Kapacitou, ktorá je porovnateľná s jej začiatkami i dôrazom na klubovú scénu. Kluby sú pre hudbu podstatné, vytvárajú celoročné zázemie pre muzikantov a miestne komunity. Baví nás tvoriť inú podobu Pohody, hra s priestorom i programom, hlavne sa veľmi tešíme na stretnutie s návštevníčkami a návštevníkmi už čoskoro na letisku v Trenčíne.“ – slová Michala Kaščáka z tímu Pohody


Hudobný program bude, okrem domácich mien, zahŕňať aj zahraničnú scénu – experimentálny rock od Britov Black Midi a Black Country, New Road, post-punkerov Dry Cleaning, londýnske grime punkové trio Pengshui, francúzskych Gruzíncov Murman Tsuladze a eco-friendly-afro-futuristic-punkerov Fulu Miziki z Konga. Spomedzi domácich umelcov tiež vystúpi priemyselno-folková kapela Vrbovskí víťazi s Komorným orchestrom mesta Trenčín.


Vizual stage bude zase patriť Nástupištu 1-12 z Topoľčian, žilinskej Novej Synagóge, Periférnym centrám Dúbravica, bratislavskej Kunsthalle, Vlastivednému múzeu v Galante a každý deň s iným vystúpením sa predvedú Transart Communication – Kassákovo centrum intermediálnej kreativity "K2IC" z Nových Zámkov. Okrem domácej kultúry prinesú trinásti študenti z Francúzska súčasný cirkus Ésacto ‘Lido. Režisérom tejto šou bude Christophe Lafrague a bude obsahovať kuriózne vystúpenia s mixom žonglovania, balansovania, akrobácie, tanca či kúskov na čínskych póloch, trapézach a lanách.


Organizácia jednotlivých dní:

  • 7. júl – kluby Hangár (Trenčín) a Bombura (Brezno)

  • 8. júl – kultúrne centrá Fuga (Bratislava) a Diera do sveta (Liptovský Mikuláš)

  • 9. júl – kluby Stromoradie (Prešov) a 69 (Trnava)

  • 10. júl – kluby Collosseum (Košice) a WAX (Bratislava)

  • 11. júl – kultúrne centrá Záhrada (Banská Bystrica) a Hájovňa (Žilina)


Kapacita jednotlivých dní akcie je nastavená na 1000 ľudí, kde sa zatiaľ rátajú aj účinkujúci a produkcia. Prvú stovku lístkov začali predávať už 12. mája a zajtra, 17. mája, organizátori dajú do predaja ďalších 500 lístkov. Cena jednodňovej vstupenky pre dospelého je 59€, 6 a menej ročné deti majú vstup zdarma a juniorský lístok do 17 rokov zase 49€.


Všetky mená line-upu, rozdelené medzi kluby, je možné nájsť v príspevkoch facebookovej stránky festivalu Pohoda.


Zdroj: Pohoda Festival

38 views0 comments
bottom of page