top of page
Search

Gitarista Marcos Rodriguez končí v Rage

Argentínsky gitarista Marcos Rodriguez po piatich rokoch odchádza z nemeckej heavy metalovej kapely Rage. Dôvody sú údajne osobné a súkromné. Informoval o tom spevák Peter „Peavy“ Wagner a zároveň oznámil, že náhradou budú dvaja noví gitaristi.

„Ahojte Rageheadi, toto je Peavy ……. V tábore Rage prichádzajú zopár zmien, o ktorých vás chcem informovať. Náš priateľ a gitarista Marcos Rodriguez už nebude vystupovať s Rage z osobných a súkromných dôvodov, ktoré si vyžadujú, aby sa mohol pohybovať ďalej. Nie sú medzi nami zlé pocity alebo hádky, budeme aj naďalej priateľmi a určite budeme pokračovať v spoločnej tvorbe hudby, len trochu viac „v zákulisí“. Život sa neustále mení, a tak je to aj u nás. Keďže chcem pre svojich priateľov iba to najlepšie, prijímam jeho rozhodnutie a želám mu všetko najlepšie do budúcna, rovnako tak aj my všetci v tábore Rage. Zároveň plánujem budúcnosť Rage! Práve uvažujem o rozšírení kapely na štvorčlennú zostavu s dvoma gitarovými mužmi po mojej strane! Mojou víziou je dosiahnuť dokonalú zostavu tak, ako Rage znel v 90. rokoch, len lepšie a na modernej úrovni. Práve teraz tvrdo pracujeme na tom, aby sme Rage dostali na túto novú úroveň! Veľmi skoro vám predstavíme protektorovaný tvar inštitúcie Rage Metal! Dávajte pozor na nadchádzajúce správy a zostaňte zdraví, aby sme mohli osláviť našu obľúbenú hudbu a piesne, hneď ako bude koronová kríza pod kontrolou ... Váš metalový brat ... Peavy.“ – vyjadrenie Petra „Peavyho“ Wagnera na oficiálnej stránke kapely

Naši čitatelia si skupinu môžu pamätať z reportáže ich nedávneho koncertu vo zvolenskom Dome kultúry ŽSR, kde boli headlinerom večera.


Foto: Denis Kollár

40 views0 comments
bottom of page