top of page
Search

Gitarový velikán prichádza do Bratislavy

Steve Vai oznámil návrat do Európy a prichádza aj k nám na Slovensko. V piatok, 14. apríla 2023, vystúpi v bratislavskej Refinery Gallery v rámci Inviolate World Tour.


Minulý rok vydal nový štúdiový album s názvom Inviolate. Chcel podporiť jeho vydanie a tak sa rozhodol zorganizovať turné. Tento rok plány zavedú gitaristu, skladateľa, speváka a producenta so svojou kapelou na väčšinu kontinentov po celom svete.Z tohto albumu si veľký úspech zaslúžil oficiálny videoklip k skladbe „Teeth of the Hydra“, ktorý si už pozrelo viac ako 5,3 milióna ľudí.


„Bol to nápad hrať na gitare s viacerými krkmi, kde v podstate všetko, čo v skladbe počujete – s výnimkou bicích a niektorých klávesov – je táto gitara. Chcel som vytvoriť skladbu, ktorá využíva všetky krky, všetky struny a všetky efekty.“ – slová Steveho Vaia

Dňa 27. januára vydáva album Vai / Gash, ktorý má v archíve viac ako tri desaťročia. Bol napísaný a zaznamenaný v časových horizontoch v roku 1991, kedy mal túžbu mať konkrétny druh hudby, ktorú by mohol počúvať, keď jazdil na motocykli Harley Davidson. Tieto nahrávky ležali na poličke viac ako 30 rokov a vychádzajú tento rok.


Steve Vai je uznávaný gitarista na celom svete a je držiteľom Grammy. Bol súčasťou mnohých projektov, či kapiel, aj skupiny Whitesnake. Po jej opustení sa vydal opäť na sólovú dráhu.

Koncert v Bratislave nebude mať predkapelu a môžeme sa tešiť na 120 minút skvelej hudby. Okrem klasických lístkov po 49,50 € budú v predaji aj VIP lístky, ktoré budú obsahovať aj meet & greet, stage tour a účasť na zvukovke. O bližších informáciach k týmto lístkom bude organizátor informovať na svojich webových a facebookových stránkach.


Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Listocheck.sk.


Autor textu: Domči Kollárová


Zdroj: Octopus Promotion

11 views0 comments
bottom of page