top of page
Search

Gladenfold dokončili tretiu štúdiovku

Melodickí metalisti Gladenfold z „krajiny tisícich jazier“ majú 29. apríla 2022 prostredníctvom vydavateľstva Reaper Entertainment vydať svoj, v poradí tretí, štúdiový album s názvom Nemesis. Prvú ochutnávku tejto novinky so sprievodným videoklipom prinesú už o deväť dní, 25. februára.


„Chceli sme, aby obal albumu odrážal temnú a zlovestnú náladu albumu, ktorá je prítomná hudobne aj textovo. Mnohé z piesní sa zaoberajú témami sebareflexie, ústupu temných oblastí vlastnej mysle a hľadaním existencie svojich skazených čŕt. Ako už bolo povedané, obal by mal hovoriť sám za seba. Felipe skutočne vystihol našu víziu svojou remeselnou zručnosťou.“ – slová kapely Gladenfold

V Nemesis kapela skúma svoje death metalové korene. Výsledkom je najtemnejší a najextrémnejší album v tóne aj atmosfére. Avšak nezabudli ani na svoje charakteristické hudobné črty.


Zdroj: Reaper Entertainment

Album prešiel mixom Juhisa Kauppinena v ShedStudios a o mastering sa opäť postaral Joona Lukala v Noise for Fiction. Jeho artwork je dielom Felipeho Machana Franca, ktorý spolupracoval s menami ako Blind Guardian, Iron Savior, Rhapsody of Fire atď.


Zoznam skladieb albumu Nemesis:

1. „Carnival of the Hunter“

2. „Chiara's Blessing“

3. „Stone of Storms“

4. „Nemesis“

5. „Saraste“

6. „Solitude’s Bane“

7. „Revelations“

8. „Tapestry of Creation“

9. „Broken“

10. „Gloria Eternal“

11. „Where Mountains Mourn“


Zdroj: Reaper Entertainment

6 views0 comments
bottom of page