top of page
Search

God Dethroned podpísali s Atomic Fire Records a prídu s novým singlom

Holandská blackened death metalová kapela God Dethroned sa v období, kedy oslavuje tridsiate výročie vydania svojho debutového albumu, stala ďalšou zo skupín, ktoré svoju hudbu vydávajú pod hlavičkou vydavateľstva Atomic Fire Records. Štvorica zo severoholandského Beilenu si do nového vydavateľstva so sebou priniesla množstvo fanúšikov zo všetkých kútov sveta, keďže mnohé z jej dvanástich doposiaľ vydaných albumov sú považované za akési „míľniky žánru“.Vo videu oznamujúcom podpis zmluvy medzi God Dethroned a Atomic Fire Records kapela zároveň priniesla krátku audioochutnávku svojho pripravovaného singla Asmodevs, ktorý vydá ešte predtým, ako sa v decembri vydá na turné po Južnej Amerike. Počas neho Holanďania zahrajú v Bogote a Medellíne v Kolumbii, v Morelos, Querétare a Ciudade de México v Mexiku a v Coquimbe, Santiagu de Chile a Temucu v Čile. Okrem toho už je známych aj niekoľko termínov ich koncertov v Európe – 9. decembra 2022 pred odletom do Bogoty zahrajú v holandskom Eindhovene, 21. januára 2023 v nemeckom Mannheime, 4. februára v belgických Antverpách-Wilrijku, 22. apríla v nemeckej Vechte a 23. septembra 2023 v nemeckom Heinrichsthale (pri meste Aschaffenburg).


Zdroj: Atomic Fire Records

„Nie je to len vzrušenie, sme nadšení, že Atomic Fire Records sa rozhodli pridať God Dethroned do svojho zoznamu umelcov. Boli na vrchole nášho ‚wishlistu‘ vydavateľstiev, ktorým by sme sa chceli upísať, takže určite by sa dalo povedať, že sa nám splnil sen. Ak chcete osláviť našu úspešnú snahu o podpísanie zmluvy s nimi, Atomic Fire Records vydajú 2. decembra, tesne pred Eindhoven Metal Meeting a našim latinskoamerickým turné, náš nový singel a video Asmodevs. Aký skvelý spôsob ukončenia tohto roka!“

Týmito slovami okomentoval podpis zmluvy s Atomic Fire Records frontman skupiny God Dethroned, Henri Sattler, pričom ho doplnil aj Markus Wosgien, spoluzakladateľ vydavateľstva, ktorý má na starosti aj hľadanie nových talentov, ktoré by pod Atomic Fire Records mohli pôsobiť:


„Sme radi, že môžeme v Atomic Fire Records privítať jednu z najvytrvalejších a najnekompromisnejších death metalových kapiel všetkých čias, God Dethroned. Aké by to boli 90. roky bez The Christhunt a najmä The Grand Grimoire či Bloody Blasphemy?! Henri Sattler je majstrom svojej profesie a s Illuminati nedávno podčiarkol, že kapele God Dethroned sa vždy podarí prísť s niečím úplne novým. Nadchádzajúca nová skladba v podstate hovorí za všetko.“

Pre ďalšie informácie z diania okolo holandskej blackened death metalovej kapely God Dethroned nás sledujte aj naďalej a ak sa vám podarí dostať na niektorý z jej vyššie uvedených koncertov, rozhodne si túto príležitosť nenechajte ujsť.


Zdroj: Atomic Fire Records

3 views0 comments
bottom of page