top of page
Search

Gréci počas tretej vlny naplnili Randal

V piatok, 19. novembra 2021, hostil bratislavský Randal Club trojicu metalových kapiel, konkrétne doom/gotikov Doomas, aténskych thrash metalistov Domination Inc. a hlavný bod programu – Rotting Christ. Spolu sa na nich prišlo pozrieť odhadom 200 ľudí a Randal vyzeral ako spred pandemických čias. Avšak pandémia ochorenia COVID-19 je aktuálne na vzostupe s obmedzeniami, a tak sa akcia musela konať v režime OTP s poctivými kontrolami pri vstupnej bráne.


Frontman kapely Doomas Peter Beťko

Prvých predskokanov, domácich Doomas, si naši čitatelia môžu pamätať z Mikulášskej tancovačky v MMC spred dvoch rokov, kde vystupovali po boku Fyasko, Catastrofy a Čad. Tento rok išlo o ich predposledný koncert pred koncom roka. V Randali od nich, okrem iného, zaznela aj pieseň „Abyss“ pochádzajúca z dvojskladbového EP Portal (2019). Vystúpenie zakončili skladbou „Forlorn“, po ktorej frontman Peter Beťko ešte návštevníkov pozýval na svoj, už po druhýkrát presunutý, festival Gothoom.


Theodoros „Theo“ Papadopulos (spev) z kapely Domination Inc.

Support číslo dva pochádza ako z rovnakej krajiny, tak aj z rovnakého mesta ako hlavná kapela. Reč je o Domination Inc., ktorí začínali tmou s, už usadeným, bubeníkom a riffmi gitary, ku ktorým sa zakrátko pridali aj bicie. Spevák Theodoros „Theo“ Papadopulos komunikoval s nabudenými divákmi a medzi piesňami sa pýtal na ich „vocals“.


Basgitarista/spevák Kostas „Spades“ Heliotis (Rotting Christ)

Na hlavnú kapelu večera, black metalistov Rotting Christ, sa prišlo pozrieť ešte viac ľudí, čiže bolo plno. Išlo o ich posledný koncert tento rok. Prvú polovicu venovali novšej tvorbe a potom si zaspomínali na staré časy, pri niektorých z nich a na úplnom začiatku hrala „chrámová“ introdukcia. Počas vystúpenia si podávali päste s fanúšikmi, v dave vznikali mosh pity a malý wall of death. „Orders from the Dead“ mala byť poslednou piesňou, avšak ľudia si vypýtali prídavok, a tak sa kapela vrátila späť a odohrala ďalšie tri. Na záver, pred outrom, sa frontman Athanasios „Sakis“ Tolis poďakoval a ľuďom poprial, aby „si dávali pozor a nepremrhali svoj život.“194 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page